banner29

Erdoğan görüntülü arayarak tebrik etti

Mersin'de KYK yurdunda karantina altında tutulan bir ailenin çocuğu dünyaya geldi. Kız çocuğuna Azra ismi verildi. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azra'nın annesini arayarak tebrik etti.

Gündem 28.03.2020, 23:07
Erdoğan görüntülü arayarak tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Mersin Kız Öğrenci Yurdu'nda karantinadayken doğum yapan Elazığlı anne ile telefonda görüntülü görüştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yeni bebeğe Azra ismi verildiği aktarıldı. 

Görüşmeyi sosyal medya hesabından da paylaşan Bakan Kasapoğlu, "Bakanlığımıza bağlı Mersin Kız Öğrenci Yurdumuzda karantinada bulunan bir ailemizin bebeği dünyaya geldi. Hoş geldin Azra bebek. Gelişin şifamıza, iyiliğimize vesile olsun." ifadelerini kullandı.​

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TELEFON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mart’ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelip Mersin Kız Yurdu’nda karantina altında bulunurken önceki gün doğumunun yaklaşması üzerine sevkedildiği Mersin Şehir Hastanesinde sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getiren Sevda Gül ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı, görüşmede, Sevda Gül ve eşi Aykut Gül’ü tebrik etti, çiftin Azra adını verdikleri bebekleri ve annenin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?