banner30

banner29

Erdoğan'ın 7 aylık maaşını bağışladığı kampanyayı Davutoğlu eleştirdi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, koronavirüsün doğurduğu ekonomik dar boğaz ile mücadele kapsamında özellikle yevmiye usulüyle çalışan vatandaşların evlerinde rahatça bu süreci atlatması adına başlatılan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasını eleştirdi.

Gündem 01.04.2020, 00:00 01.04.2020, 00:21
Erdoğan'ın 7 aylık maaşını bağışladığı kampanyayı Davutoğlu eleştirdi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kabine toplantısı sonrası açıkladığı ve  yedi aylık maaşını bağışladığı “Milli Dayanışma Kampanyası”nı sadece eleştirdi.

Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dizi açıklamada bulundu.

Yaptığı açıklamada Erdoğan, koronavirüs ile mücadele kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı himayesinde muhtaç olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere bir yardım kampanyası başlatıldığını ifade etti.

Başkan Erdoğan, bu kampanyaya yedi aylık Cumhurbaşkanlığı maaşını bağışladığını söyleyerek;

"Kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar aylık maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldı. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler." diye konuşmuştu.

Kampanyayı kuru kuruya eleştiren Ahmet Davutoğlu,  sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında 'ama'lı şu ifadeleri kullandı:

“Milletimiz fedakârdır, ihtiyaç duyduğunda sadece malını değil canını da vermekten kaçınmaz. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur.  Ancak koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. Burada bir terslik yok mu?”

YARDIMIN AMACI İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞA ULAŞMAK

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek yardım yapılacağını belirtti.

Fakat her olayda olduğu gibi bu meseleye de kulp takmayı görev edinen bazı solak çevreler, bu kampanyanın sanki devletin kasasına para girişi sağlanması amacıyla yapıldığı algısını pompalamaya başladı. 

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
Davudoğlu Kin Nifret Yardım Kanpanyası Yapsan Yardım Kanpanyan Geçe Gündüz Dayanmadan Çalışaçağ Kendinize Benzer İnsanlar Dolup Boşalaçağ Onları Sayı O Kader Çok Olaçağ Ki Yer Bulamayaçağsan Geleçeye Adımın Işığlı Olsun Çebhe HDP Işığını Söndümesin Yardım Kanpanyasına Dostlarına Parayla Yardım Et Kinle Nifretle Yardım Etme Dost Kötü Günde Biliner İyi Günde Yok Davudoğlun AKP Olduğu An Kaçdane Maskası Varmış Umarım AKP İçine Sızmış Fetö Uyasi İktiyarın Bütün Melhemin Hemen Düşmenlere Anlatır Türk Halkı Küçük Halk Deyil Davudoğlu Gibiler Türk Halkın Çoçuğ Oyunçağı Mağazasına Benzedir İstediyi Vakt İyi Söz İstediyi Vak Kötü Söz Deyiler AYIP AYIP
Günel 1 yıl önce
Davudoğluna Bakdığda İnsan Üzülür İlerdi Bir Yüyürdüyün İnsanlar Neden Kötü Oldu Çebhe İktiyare Geleçek Deye Ümudlanma Çebhe İktiyar Olmasa Ne Yapaçağsan Şarkını Deyişeçeksenmi Allah Korusun Davudoğlu AKP Bir Yerde Ekmek Yeyirdi İndide Çebhe İle Ekmek Yeyir Demeki Davudoğlunun AKP Düşmençiliği Var Güldü Bülbüldü Devadı Dermandı Geleçekdi Keçmişdi Hepsi Fetönü Sevenlerdir Davudoğlu İmamoğlu Yardım Kanpanyası Yapa Bilemediyi Üçün Erdoğana Kızğın Allah Allah Erdoğan Yardımı Yenede İnsanlara Paylayır Size Ne Olup Yardım Kanpanyasından Paranız Gelmeyip Ona Göre Kızırsınız
Kbc 1 yıl önce
Bu kafalarin hepsi değişecek hemde hepsi.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?