Erdoğan'ın metin yazarı: 'AK Parti'nin en büyük sorunu 'Pelikan' adı verilen paralel örgüttür'

AK Parti Ankara eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, 'pelikan' dosyasını tekrardan gündeme getirdi

Erdoğan'ın metin yazarı: 'AK Parti'nin en büyük sorunu 'Pelikan' adı verilen paralel örgüttür'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AK Parti Ankara eski Milletvekili Aydın Ünal, şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti

'Pelikanlar paralel bir örgüttür'

Aydın Ünal, "AK Parti'nin önündeki en büyük sorun, Pelikan adı verilen paralel örgüttür" dedi.

Ünal, Twitter hesabından yaptığı yaptığı açıklamalarda AK Parti'nin önündeki en büyük sorunun 'Pelikan yapılanması' olduğunu söyledi. 

Paylaştığı Tweet'inde; 'Cesaretle tedbir alınmazsa hareketimize yazık olacak'

"Tedbir için henüz vakit varken tarihe şu kaydı düşelim: Adına 'Pelikan' da denilen gizli bir örgüt Ak Parti'yi sinsice zehirliyor. Başından beri hedefleri partiyi içten çürütmekti; başarıyla ilerliyorlar. Cesaretle tedbir alınmazsa hareketimize yazık olacak, çok bedel ödenecek" demişti.

'En küçük eleştirir ya da sağduyulu yaklaşıma hain damgası'

Twitter hesabından yaptığı diğer paylaşımlarda ise AK Parti'ye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ünal, şunları söyledi:

"Sorun şu: En küçük bir yapıcı eleştiri ya da sağduyulu yaklaşımı 'Hain' demeye varan damgalamalarla örten bir güruh türedi. 'Savunmayı' samimiyetten uzaklaştırıp rant sağladıkları sektöre dönüştürdüler. Her bir sorunun fark edilmesini ve çözümünü sinsice engelliyorlar."

​'Malum güruh eliyle engelleniyor'

"Örneğin; işsizlik 14.7'ye çıkmış. Bu sorunun nedenlerinin konuşulması herkesin bildiği sır iken, malum güruh eliyle engelleniyor. 'TÜİK'te FETÖ var' ya da 'Bize saldırıyorlar' deyince sorun çözülmüyor, çözüm yoluna girmiyor; tersine daha da büyüyor."

Aydın Ünal bir süre sonra  'Pelikan' Tweet'ini sildi, ardınan şu paylaşımı yaptı

Ünal, daha sonra bu Tweet'ini silerek, "İncinenler olmuş, hatır için sildim twiti. Korkmak, susmak, sinmek, sorun yokmuş gibi davranmak aşağılara çekiyor bizi. Yere çakılıncaya kadar fark edilemeyecek bu belli ki" dedi.


 Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5