Erdoğan'ın 'Yokum' dediği meselede, vekiller birbirine girdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum" diyerek emeklilikte yaşa takılanlar tartışmalarına son noktayı koymasının ardından Milletvekilleri 2020 görüşmeleri esnasında birbirine girdi.

Erdoğan'ın 'Yokum' dediği meselede, vekiller birbirine girdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum" diyerek emeklilikte yaşa takılanların (EYT) beklentilerine son noktayı koymasının ardından Meclis'te yaşanan 2020 bütçe görüşmelerinde milletvekilleri sert tartışmalar yaşadı.

EYT PANKARTLARIYLA GELDİLER

CHP'li ve HDP'li vekiller, bütçe görüşmelerine ellerinde EYT dövizleriyle geldi. Hükümete yönelik eleştirilerin yer aldığı pankartlar için AK Parti tarafından cevaplar verilince karşılıklı atışmalar yaşandı.

AK Parti milletvekilleri muhalefeti şov yapmakla suçlarken, muhalefet de iktidarı verilen sözleri tutmamakla ve halkın sorunlarını anlamamakla suçladı.

'ŞOV YAPMAKTASINIZ'

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, pankart ve afiş taşıyan milletvekillerini şov yapmakla suçlayarak "Şov yapıyorsunuz başka bir şey değil. Burası tribünlere oynanacak yer değil. Basını boş yere meşgul ediyorsunuz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 5 ay Önce

devlet batsınmı asıl olan devlettir kalanı teferruat.

SIRADAKİ HABER

banner5