Erdoğan reddetmişti! Pence, Ankara'ya geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikalı muhabirin sorusu üzerine Türkiye'ye gelecek olan ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'le görüşmeyeceğini açıklamıştı. Erdoğan'ın açıklaması sonrası Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Pence, Erdoğan'ın görüşmeyi reddetmesine rağmen Ankara'ya gidecek." denildi.

Erdoğan reddetmişti! Pence, Ankara'ya geliyor!

Sky News muhabirinin "Pence ve Pompeo'ya neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Mike ve Pompeo ile görüşmeyeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben dimdik ayaktayım" dedi. Erdoğan, "Onlar karşıtlarıyla (mevkidaşlarıyla) görüşecekler. Ben Trump geldiği zaman konuşurum" demişti. Erdoğan'ın açıklamasından sonra Beyaz Saray konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Ankara'ya gideceği bildirildi.

TRUMP, PENCE'İN GELECEĞİNİ DUYURMUŞTU

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün Türkiye'ye gelecek. Pence ve Pompeo'nun Türkiye'ye geleceğini ABD Başkanı Trump duyurmuştu. Beyaz Saray'ın bahçesinde yaptığı konuşmada, Pence ve Pompeo'nun yarın Suriye konusunu görüşmek için Türkiye'ye ziyarette bulunacağını açıklamıştı.

"ERDOĞAN: BEN TRUMP'LA GÖRÜŞECEĞİM"

Bu gelişmeler üzerine Meclis Toplantısı'nın ardından Erdoğan'ın yanına giden Sky News muhabiri, Pence ve Pompeo'nun Türkiye ziyaretini sordu. Muhabir, "Endişeli misiniz?" diye sordu, Erdoğan ise "Neden endişeli olayım?" şeklinde yanıt verdi.

Amerikalı gazetecinin "ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Erdoğan, "Onlar karşıtlarıyla (mevkidaşlarıyla) görüşecekler. Ben Trump geldiği zaman konuşurum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5