banner29

Erdoğan: Türkiye'nin dışlandığı bir F-35 projesi çökmeye mahkum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde IDEF'19 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında konuşuyor. Erdoğan, "Türkiye'nin dışlandığı F-35 projesi çökmeye mahkumdur." dedi

Gündem 30.04.2019, 12:15 30.04.2019, 12:24
Erdoğan: Türkiye'nin dışlandığı bir F-35 projesi çökmeye mahkum

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük savunma sanayisi buluşmalarından olan IDEF, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle kapılarını açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta bir konuşma yapıyor. Erdoğan, "Türkiye'nin dışlandığı F-35 projesi çökmeye mahkumdur." dedi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük savunma sanayisi buluşmalarından olan IDEF, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle kapılarını açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılıştaki konuşması şöyle:

- Çağımızın güvenlik paradigması genişliyor. Bölgemiz siyasi krizlerin en yoğun olduğu yer. Terör örgütlerinin yol açtığı güvenlik sorunları sürekli büyüyor.

- Suriye'de sınırlarımızın dibinde yuvalanan terör örgütüne, bize parayla verilmeyen silahların bilabedel yığıldığını üzüntüyle takip ediyoruz.

- Hükümete ilk geldiğimizde madem ihtiyaçlarımız karşılanmıyor, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz dedik. Tarihi bir reform başlattık. Göreve başladığımızda dışa bağımlılık oranı yüzde 80 düzeyindeydi, bugün yüzde 30'lar seviyesine indirdik. Her gün artan bir rakamda savunma sanayisi ihracatını gerçekleştiriyoruz.

- Türkiye F-35 konusunda dayatmalara maruz kalıyor. Türkiye'nin dışlandığı F-35 projesi çökmeye mahkumdur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?