banner29

“Erdoğan, yeni süreçte daha çok AK Parti’yi şekillendirmekle meşgul olacak”

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, “Kabine değişikliği ne zaman?” başlığıyla yayımlanan yazısında AK Parti’nin gündemini meşgul eden yeni partilerdeki gelişmeleri ve Erdoğan’ın stratejilerini ele aldı.

Gündem 10.09.2019, 00:49
“Erdoğan, yeni süreçte daha çok AK Parti’yi şekillendirmekle meşgul olacak”

Erdoğan’ın kurulacak olan Abdullah Gül-Ali Babacanve Ahmet Davutoğlu partilerine karşı parti tabanını hazırlamakla meşgul olduğunu söyleyen Selvi, “Erdoğan, yeni süreçte daha çok AK Parti’yi şekillendirmekle meşgul olacak” dedi.

Selvi’nin yazısında öne çıkan bölüm:

Erdoğan, bir yandan da kurulacak olan Abdullah Gül-Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu partilerine karşı parti tabanını hazırlamakla meşgul. Basına kapalı bölümde AK Parti il başkanlarını “Fitne fesada fırsat vermeyin” diye uyardı. “Biz yolumuza devam edeceğiz” diyerek sağa sola bakmamalarını istedi.

Erdoğan, yeni süreçte daha çok AK Parti’yi şekillendirmekle meşgul olacak. 4 Eylül’de Sivas’ta, parti teşkilatıyla toplantıda “Bu seçimde yapılan hataların bir daha yapılmaması lazım. Bu seçimde yaşadıklarımızı inşallah bir daha yaşamayız” dedi. Elbette ki Sivas seçimiyle ilgili değildi. Sivas’ta AK Parti kazandı ama İstanbul ve Ankara başta olmak üzere seçimlerde yaşananları en iyi Erdoğan biliyor. İl başkanları ile son toplantısında “Ahlaki zafiyeti varsa, yolsuzlukta adı çıkmışsa onunla yol yürümemiz mümkün değildir” diye uyarma gereği duydu. Erdoğan’ın bu uyarısını “Bize yeni Ömerler lazım” çağrısıyla birlikte değerlendirmekte yarar var.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?