banner30

banner29

Erdoğan ziyareti sırasında FETÖ açıklaması! İade edilecek mi?

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik, Bosna Hersek'te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile FETÖ üyelerinin Türkiye’ye iadesi hususunu konuştuklarını açıkladı.

Gündem 09.07.2019, 15:37 09.07.2019, 15:39
Erdoğan ziyareti sırasında FETÖ açıklaması! İade edilecek mi?

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milorad Dodik, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin Türkiye’ye iadesiyle ilgili bir soruya cevabında, "Dün Bosna Hersek Devlet Başkanlığında Türkiye Cumhurbaşkanı ile görüşmede bu konu hakkında konuşuldu. Türkiye’nin belirli talepleri var" dedi.

Bu hususun Ankara’ya yaptıkları ziyaret sırasında da konuşulduğunu ifade eden Dodik, "Türkiye’nin orada daha evvel gerçekleştirilen darbe teşebbüsüne ilişkin bir tavrı var ve bu meseleyi adli müesseseler kanalıyla çözmek istiyor" ifadelerini kullandı.

Ülkede FETÖ bağlantılı kişi ve kurumlar olduğunun bilindiğini söyleyen Dodik, kurumların Bosna Hersek entitesi dâhilinde olduklarını kaydetti. Dodik, bu hususta adım atabilecek tarafın Bosna Hersek olduğunun Erdoğan’ın da malumu olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?