banner30

banner29

Erdoğan’dan İmamoğlu’na Kanal İstanbul cevabı: Sen otur işine bak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın '100 bin sosyal konut' projesinin tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, "Çıkmış belediye başkanları diyor ki, Kanal İstanbul buraya uymaz. Sen otur işine bak. Nasıl uyduğunu göreceksin, bütün bunların çalışmalarını gayet iyi yaptık" ifadelerini kullandı.

Gündem 12.12.2019, 13:51 12.12.2019, 14:46
Erdoğan’dan İmamoğlu’na Kanal İstanbul cevabı: Sen otur işine bak!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, deniz çalıştayında yaptığı açıklamada bir kez daha Kanal İstanbul'u yaptırmayacağını söylemiş "Kendisinin ancak bilim ve akıl ile ikna olacağını dile getiren İmamoğlu, "Bilim ve aklın ikna etmediği hiçbir unsurun peşinden gitmem, gitmeyeceğim. Milletimiz de gitmeyecek. Akla ve bilime riayet sizi doğru yoldan ayırmaz. Ama bir kişinin peşine uyarsanız, o bir kişi sizi her yere götürebilir. İnsanoğlu, yani buna ben de dahilim, bir başkası da dahil. O bakımdan bu bir siyasi mesele değildir" açıklamasında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın '100 bin sosyal konut' projesinin tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu'nun bu sözlerine ilişkin "Çıkmış belediye başkanları diyor ki, Kanal İstanbul buraya uymaz. Sen otur işine bak. Nasıl uyduğunu göreceksin, bütün bunların çalışmalarını gayet iyi yaptık...*Birileri başlarını okşayacak efendilerine diyet borcu ödeyecek diye bu projeyi biz rafa kaldırmayız. Dün olduğu gibi bugün de CHP'nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz." yanıtını verdi. 

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

Kanal İstanbul nedir biliyor musunuz? Boğazı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Aklımda kaldığı kadarıyla 7 ay romen tankeri orada yanmıştı, zaman zaman yalılara bindiren gemiler…

Şimdi burası yapıldığında bu işin sadece çevrecilik yönünden kurtuluşu değil, bunun yanında çok daha bir siyasi boyutu olacak ki bunu şimdi kullanmıyorum.

Vakti saati geldiğinde onu da kullanırız. O siyasi boyutuyla da Kanal İstanbul dünyada çok ciddi bir sükse yapacak.

Böylesine stratejik önemde projeyi engellemek için her yolu deniyorlar. Biz kimlere hangi mesajların verilmek istendiğini gayet iyi biliyoruz.

Birileri başlarını okşayacak efendilerine diyet borcu ödeyecek diye bu projeyi biz rafa kaldırmayız. Dün olduğu gibi bugün de CHP'nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz. Tm 

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İmamoğlu Kanal İstanbulun Yapılmasına Neden Rahatsızsınız Erdoğan Kanal İstanbul Proçesi Türk Halkına Para Getireçek Ekonimiye Hayırlı Erdoğan Çumurbaşkanlığ Koltuğundan Bir Gün Gün Gedeçek Türk Halkına Miras Koyaçağ İmamoğlu Siz Türk Halkına Ne Miras Burakaçağsınız Umarım Sizin Proçeniz Çebhenin Proçesi Kin Nifret Erdoğan Gibi Liderin Saysız Hesabsız Proçeleri Var Hepside Dövlete Millete Hayırı Var Çebhe Zaten Türk Halkına Zerer Verir Kazı Dağında Olan Kızılar Torpağ Altında Tarkan Çüneyt Gibi Şarkıçılar Oyunçular İzin Vermir Çıkarıla Erdoğan Gibi Liderin Elin Sıkan Fazil Gibi Piyonoçu Sırtın Erdoğana Dönderip Pyonunonu Kazı Dağına Çıkarıp Şo Verir Ayıp Ayıp İsmlerin Alılar Dövleti Tanımılar Çok Zor Türk Halkın Nefti Kazı Yer Altında M.K.Atatürk Gibi Liderin Mirası Yer Aıtında Çebhe Atatürkün Bütün Mirasına Sahip Olup Erdoğanın Proçesin Parası Pulu Dövlet Hazinesinde İmamoğlu Siyasetin Ne Olduğun Anlamır Demirçioğlu Şosuna Kiymet Verir İyi Belediye Başkanısınız Erdoğana Destek Ol Kanal İstanbula Hayır Dua Et Miletimize Hayır Getireçek De Ama Yok Çebhenin Yandaşı Şunu Söylemez
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?