banner30

banner29

Ermenistan'ın saldırısı sonrası İlham Aliyev'den flaş karar!

Ermenistan'ın düzenlediği kalleş saldırıda 4 askerini şehit veren Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Güvenlik Konseyini topladı.

Gündem 13.07.2020, 13:39
Ermenistan'ın saldırısı sonrası İlham Aliyev'den flaş karar!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalar nedeniyle Güvenlik Konseyini topladı.

Toplantıya Aliyev'in yanı sıra Başbakan Ali Asadov, Savunma Bakanı Zakir Hasanov, İçişleri Bakanı Vilayet Eyvazov ve istihbarattan sorumlu yetkililer katıldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, video konferans yoluyla gerçekleştirilen toplantının ayrıntılarıyla ilgili daha sonra bilgi verileceği belirtildi.

Öte yandan Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubunun Rusyalı Eş Başkanı İgor Popov ve AGİT Özel Temsilcisi Andrzej Kasprzyk ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Memmedyarov, çatışmalar konusunda bilgi vererek Ermenistan'ın bu yeni provokasyonunu bir saldırı eylemi olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

Memmedyarov, Ermenistan'ın son provokasyonu ile üçüncü ülkeleri Ermenistan-Azerbaycan çatışmasına dahil etmeyi ve Ermeni toplumunu iç sorunlardan uzaklaştırmayı amaçladığını kaydetti.

Azerbaycan ordusundan 4 asker şehit olmuştu

Ermenistan ordusu dün sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da kullanarak saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti. Çatışmada, Azerbaycan ordusundan biri üsteğmen 4 asker şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştı.

Yorumlar (1)
Günel 12 ay önce
Utanmaz Utanmaz Toplantıda Yapır 18 Yaşlı Şehiden Utan Sizden Komuntan Olamaz Oğlun Kızların Kef Çekir Avropada Oğlunu Şehid Versene Oğlunun 2o Yaşı Var Putinin Kendinin Belanı Allah Versin Baban Heyder Azeri Türkün Torpağın Satdı Kendini Stolda Otuzdurdu Azerinin Parasın Daşıyıp Lüks Hayat Yaratdın Kendine Mehriban Gibi İblis Eşini Azeri Koltuğunda Otuzdur Şunlar Azeriden Bir Türlü Redd Olup Getmek İstemiler İblis Aliyev Azeriler Sizi Sevmir Sizi Putin Sevir Putin Kızın LEYLANIN EŞİN MEHRİBANIN BOYNUNA MEDALYON ASDI Putinin Köpeyi Aliyev TÜRKLER Döyüşen Halk Aliyevler Azeri Türk Deyilki Karabağ Serhedin Koyup TOVUZA Huçum Edip Ermeniler Aliyev Allah Ailene 18 Yaşlı Şehidin Anesin Göz Yaşın Kismet Etsin İblis Türk Düşmeni Umarım SEDAM HÜSEYİN GİBİ AZERİLERDE KENDİNİ ASAÇAĞ EŞİN ÇOÇUĞLARINDA ÖLÜME MEHKUM HEYDERİN GÖRÜ PARÇALANSIN
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?