banner29

Eşcinsel modacılar Türk erkeklerinden öcünü modayla bakın nasıl alıyor!

Habervakti yazarı Mustafa Özer, gençler arasında yaygınlaşan yeni giyim tarzını ele aldığı yazısında dikkat çeken vurgu ve yergilerde bulundu.

Gündem 25.05.2020, 14:21 25.05.2020, 14:33
Eşcinsel modacılar Türk erkeklerinden öcünü modayla bakın nasıl alıyor!

Habervakti yazarı Mustafa Özer, ''Eskiden kadının giydiği kısa paçalı pantolonu ondan çıkartıp, tayt yapıp erkeğe giydirdiler! Sanki ‘’Gay’’ modacıların hetoroseksüellerden intikamı gibi, çok kısa sürede toplumumuzun özellikle muhafazakar-milliyetçi gençlerinde yayılan, ‘’efemine modasına’’ tanık oluyoruz.'' ifadelerini kullandığı yazısında karşılaşılan tehlikeyi tüm çıplaklığıyla göz önüne serdi.

İşte Özer'in söz konusu yazısı:

"Herkesin popüleri farklıdır, herkesin değişimlikleri farklıdır, herkesin bir POPİsi vardır, o popiden herkesin kendi memnun olması gerekiyor!" İnternette dolaşan bir videoda böyle diyor vatandaş. Popüler kültür ile ilgili röportajında.

‘’Herkesin popisi kendine (!)mi!’’ acaba?

Tamam! Diyelim ki öyle ama biz yine de gençliğimizin ‘’popisine’’ şöyle bir göz atalım.

Geçen yaz sabahın erken saatlerinde durakta, bir kaç tane ‘’eteksiz’’ genç kız otobüs bekliyordu! Dikkatli bakarsanız ancak anlayabiliyordunuz 15-20 cm'lik etek giymiş olduklarını. Bu tür giyim tarzı ‘’moda’’ olmuştu o günlerde. O günkü akımı göz önüne aldığımızda, bu yaz sokakta bikini ile gezmelerini bekliyorduk ama Corona bırakın mini eteği, maske ve tulum bile giydirdi (bizim çıplaklara!)

Bu konu neredeyse hiç tartışılmadı. Nasıl oldu da sokakta soyunmuştu bu genç kızlar? Bunun birden fazla etkeni var! Öncelikli olan; gençliğimizi etki alanına alarak sokaklarda Paris Hilton’ları, Kim Kardashian’ların sayısını arttırmaya yönelik operasyon olması ve bu etki alanına sıradan genç kızlarımızın dahil edilmek istenmesiydi! Öyle ki gençler arasında ‘’plaj’’ psikolojisine dönüştü bu olgu. Kanı şuydu; ‘’herkes çıplaksa sende çıplak olmalısın!’’

Otobüs durağı örneğinden daha ilerisini bile görmüşlüğümüz var. Kentin marjinal-sosyete kesimlerinde sadece tunik giymiş hanımların sayısı artıyordu. Birileri, İstanbul'un sözde ‘’elit’’ yerleşim bölgelerini Akdeniz plajları olmaya zorluyorlardı!

Bu gidişle bunlar bir iki yıl içinde üstsüz gezerler artık diye düşünüyorduk ki, Korona ortalığı toparladı.

Bu moda ‘’akımını’’ bir kaç yıl geriye attı.

Kadınların eteklerinin olabildiğince kısaltılması ve hatta mümkünse çıkartılması operasyonuyla birlikte aynı anda erkeklerede darbe geldi. Dar gömlek, kısa paça tayt, babet ayakkabılı gençler.

Yüzüne bakınca Fatih'in fedaisi Kara Murat, aşağısı lolipop, nargilenin marpucuna yapışmış yiğitler ortaya çıktı. Erkeklerimiz bir modayı takip edeceğim diye vitrin-mağaza dolaşmak yerine, internette bu moda ile ilgili kadınların yaptığı yorumları görseler, emin olun şalvar giyerler.

Nereden nereye! ‘’Türbanı’’ aştık ama şimdi eteği çıkarttılar. Eskiden kadının giydiği kısa paçalı pantolonu ondan çıkartıp, tayt yapıp erkeğe giydirdiler! Sanki ‘’Gay’’ modacıların hetoroseksüellerden intikamı gibi, çok kısa sürede toplumumuzun özellikle muhafazakar-milliyetçi gençlerinde yayılan, ‘’efemine modasına’’ tanık oluyoruz. Ne kızlarımız ne de erkeklerimiz popilerini (Popüler kültürlerini) bu kadar deşifre etmekle hiç bir yere varamadıklarını anlayamadıkları gibi sadece kötü eleştiri konusu olmaktan öteye gidemiyorlar aslında. Biz bunu, çok fazla gözümüzün içine sokulduğu için görmüyoruz. Yanan kibritin arkasındaki ormanı farketmiyoruz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?