Esed'i korku sardı! BM'ye ağladılar: 'Türkiye'yi durdurun!'

İdlib'de yaşanan gelişmelerin ardından Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Avrupa ülkelerine Türkiye'yi durdurmaları için çağrıda bulundu.

Esed'i korku sardı! BM'ye ağladılar: 'Türkiye'yi durdurun!'

İdlib'de 34 askerimizin şehit edildiği hain saldırı sonrası Türk ordusu tarafından büyük darbe alan Esed rejimini korku sardı.

TÜRKİYE'Yİ DURDURUN ÇAĞRISI

İdlib'de gerilimin tırmanması nedeniyle acil olarak toplanan Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nde konuşan Caferi, küstah cümleler sarf ederek "Ülkem, Erdoğan rejiminin barışçıl Suriyelileri savaşı körüklemek için kullanmasına, NATO'yu kendi çocukça maceralarına çekmek ve Türkiye'nin AB'ye girişini kolaylaştırmak amacıyla sivilleri Avrupa ülkelerine şantaj aracı olarak kullanmasına kararlılıkla karşı çıkıyor" dedi.

Suriye'de sivillere yönelik katliam üstüne katliam yapan Esed rejiminin BM'deki sözcüsü Caferi, Avrupa ülkelerine yükümlülüklerini yerine getirme ve uluslararası yasalara uyma çağrısı yaptı. Caferi, insan haklarına uyulmasını sağlamaya yönelik mekanizmaların desteklenmesi ve 'rejimle' Suriye halkına zarar verecek anlaşmalar yapılmaması gerektiğini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa AKDOĞAN
Mustafa AKDOĞAN - 1 ay Önce

Silahsız halkı bombalayıp, Türkiye sınırından içeri göndermeye benzemez elbette. Bundan sonra karşısına başedemeyeceği bir güç çıktı. RUSYA'ya çok güvendi. RUSYA onu koruyamayacak.

SIRADAKİ HABER

banner5