banner29

Esenyurttaki sorun günler sonra çözülebildi!

Esenyurt'taki Güzelyurt Mahallesi'nde iki gün önce kontrol amaçlı boşaltılan binalara vatandaşların girişine izin verildi

Gündem 28.04.2019, 22:41
Esenyurttaki sorun günler sonra çözülebildi!

Esenyurt Güzelyurt Mahallesi'nde iki gün önce kontrol amaçlı boşaltılan binalara vatandaşların girişine izin verildi. 

CADDE GÜVENLİK AMACIYLA KAPALI

Orhangazi Caddesi trafiğe açılmazken, vatandaşlar evlerine saat 21.20 itibariyle girmeye başladı.

Esenyurt'ta cuma günü akşam saatlerinde Güzelyurt Mahallesi Orhangazi Caddesi ve bir binada oluşan çatlaklar nedeniyle binalar boşaltılmış ve incelemeler yapılmıştı. Ekiplerin zemindeki yaptıkları çalışmaların ardından, herhangi bir sorun oluşturmadığı tespit edildi. Bunun üzerine yetkililerden yapılan açıklama sonrasında Orhangazi Caddesi trafiğe açılmazken, vatandaşlar ise akşam saat 21.20 itibariyle evlerine girmeye başladı. Vatandaşlar, iki gün sonra evlerine girmenin mutluluğunu yaşadı. Öte yandan caddeye girmeye başlayan vatandaşların birçoğunun çatlakları incelemesi dikkat çekti.

'GÜNLER SONRA EVİMİZE KAVUŞTUK'

Evlerine geri kavuşmanın mutluluğunu yaşayan bir mahalleli, "Cuma akşamı eşim gelince eve almamışlar. Hemen boşaltılmasını talep etmişler. 2-3 gündür ondan dolayı bekliyorduk, çok şükür bugün herhalde ölçümlemeler yapılmış, haberlerde gördük. Cuma gününün ardından evimize kavuştuk" dedi.

'HALA KORKUYORUZ TAŞINABİLİRİZ'

Korkuyla evden çıktıklarını söyleyen başka bir vatandaş ise, "Babaannemde kalıyordum, geceydi. Polis kapıyı çaldı ve çatlaklardan dolayı evi boşaltmanız lazım dedi. Korkudan evi boşalttık, televizyonu falan açık bıraktık. 3 gün boyunca akrabalarda kaldık. Devlet sağ olsun bütün yardımları yaptılar. Hala korkuyoruz, taşınacağız galiba. Bu ev 3 yıllık bir ev" diye konuştu.

ÇALIŞMALARA DEVAM EDİLECEK

Esenyurt'ta çalışmalar kontrolü bir şekilde devam edeceği yetkililer tarafından belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?