Eski AK Partili vekilden ırkçı paylaşım!

Eski AK Parti Kayseri Milletvekili Prof.Dr.Pelin Gündeş, twitter hesabından yaptığı ırkçı açıklamalarla Suriyelilere adeta kapıyı gösterdi. Gündeş'in bu açıklamaları sosyal medyada ırkçılık karşıtlarının tepkisini çekti.

Eski AK Partili vekilden ırkçı paylaşım!

Bir dönem AK Parti Kayseri Milletvekili ve Avrupa Göçmenler, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş İnsanlar Komisyonu Üyesi olan Prof.Dr.Pelin Gündeş'in twitter adresi üzerinden yaptığı ırkçı paylaşım tepki çekti.

'SURİYELİLERİ İSTEMİYORUZ'

AK Parti'de aktif siyaset yaptığı dönemde Suriyeli mültecilere yaptığı ziyaretlerle dikkat çeken Gündeş'in twitter adresinden Suriyeli karşıtı propaganda yürütmesi eleştiri konusu oldu. ''Suriyelileri istemiyoruz. Onurlu bir şekilde ülkelerine dönsünler. Türkiye Cumhuriyeti Türk’tür. İlelebed Türk kalacaktır.'' ifadelerini kullanan Gündeş, takipçilerinden gelen destek mesajlarını da retweetlediği görüldüğü.

İşte Gündeş'in Suriyeli bir aileyi ziyaret ettiği görüntüler:

'BUNLARI KİM MİLLETVEKİLİ SEÇİYOR?'

Gündeş'in açıklamalarına tepki gösteren eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, ''Reisime de genel merkeze de soruyorum. Bu insanları kim milletvekili seçiyor?'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 02:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5