banner29

Eski CHP'li Çalgüner CHP'yi yine bombaladı!

Kendisini Kemalist yazar olarak tanımlayan ve CHP içerisindeki sosyal demokrat ayrışmayı her fırsatta sert sözlerle eleştiren yazar Tahir Çalgüner yeni bir yazı paylaştı.

Gündem 09.03.2020, 16:42
Eski CHP'li Çalgüner CHP'yi yine bombaladı!

Habervakti.com'a yazan Çalgüner, "Kemalist olmadan CHP'li ve solcu olunamaz" dedi.

İşte Tahir Çalgüner'in o yazısı:

Kemalist olmadan CHP'li ve solcu olunamaz

CHP 'nin  mevcut "SHP"  yönetimi; Mekanın sahipleri olan Kemalist tabanı da karşısınaaldı. "Eşit Yurttaş"! safsatasından  önce "EşitCHP'liyi" sorgulamayan yönetim; şapkasını önüne almalı ve düşünmeli.Kemalistler de aklını başına almalı ve şapkalarını başlarına takmanınzamanıdır artık.

Mekanın asıl sahiplerini ve hatta BilinçliKemalist-Alevi partililerin bile parti örgütlerinden ve üst yönetimindenuzaklaştırıldığı bir düzenekte; "Kemalizm'e paralel birsosyal demokrat "Paralel Parti Yapılanması" (PPY)ve kadrolaşmasını hedefleyen Kılıçdaroğlu; partiyi, SosyalistEnternasyonal'in bir şubesi haline getirdi. 

Atatürk'ün, CHP içine özenle sokmadığı ve tehlikeli gördüğü hatta yasakladığı, gayrimillici-3.Dünya kategorisindeki bu Alman tipi "sosyaldemokrasi" doktrinine sahip çıkılması ve SosyalistEnternasyonal'in bir küreselci liberal düşünce kulübünün şubesiolması bu çağda "Kemalizm'e veda" anlamına geliyor.

Bu çakma söylemi, Kemalist 6 oka yeğleyip, açıkça partinin ideolojik frekansı ve     partinin kılcal damarlarına kadar Delege profili ile oynandığı bir süreçte;"Cumhuriyeti Demokrasi iletaçlandırmak"; Kemalist 6 ok ideolojisigövdesine  ithal bir "sosyal demokrasi" aşılamasıyaparak, 6 okun anlamlarını  ve içeriğini  parti programı yoluile kendi kafalarına göre değiştirmekle olmaz.

Kemalizm; çakma bir "Sosyal demokrasi" (SHP) manzumesininüzerine sürülen bir krema değildir. Kemalizm'i, salt SOL ideoloji ile eşleştirmek ne kadar doğrudur bilemem ama SOL'un sosyal demokrasi olmadığı da kesindir.

Atatürk'ü tarihi bir "yadigara" dönüştürüpeş zamanlı olarak ideolojisine ihanet etmek tabanda ters teper. 6 okuniçinde "Demokrasi" okunu göremeyenlere de oklarınucuna değil, okların gösterdiği yere bakmalarını, Sosyaliteyi  isebizatihi  kendilerinde ve parti içi demokrasi anlayışlarında aramalarınıve aynaya bakmalarını tavsiye ederim.

Ve... 28 Mart 2020 tarihinde kendi aralarında yapacakları "Tavşan Adaylar GenelKurultayında"  partideki  bu yapısal /ideolojik eksen kayması konuları ile parti adı ve logosundaki değişiklik önerileride  umarım adaylarca gündeme getirilebilir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?