banner29

Esra Erol kimdir? Esra Erol kaç yaşında, nereli?

Adı sık sık skandal haberlerle gündeme gelen Esra Erol kimdir? Esra Erol kaç yaşında? Esra Erol eşi kim, nereli? İşte Esra Erol ile ilgili tüm detaylar...

Gündem 27.09.2020, 22:59 28.09.2020, 00:00
Esra Erol kimdir? Esra Erol kaç yaşında, nereli?

12 Mayıs 1982 İstanbul Eyüp'de doğdu. Aslen Sinop Ayancık'lı bir ailenin çocuğudur. Polis olan babasının tayin olduğu Kütahya'da İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladı. Kız lisesi Çini Seramik mezunudur. Açık Öğretim Fakültesi’nden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi'nin diksiyon-spikerlik kurslarına katıldı. Ardından Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı. 

Esra Erol, 12 mayıs 1982 tarihinde İstanbul Eyüp’de doğdu.

5 kız çocuğun ortancasıdır. Aslen Sinop Ayancık'lı bir ailenin çocuğudur. Adı Seyfi ve polis olan babasının tayin olduğu Kütahya’da İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladı.

Kız lisesi Çini Seramik mezunudur. Açık Öğretim Fakültesi’nden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi’nin diksiyon-spikerlik kurslarına katıldı. Sonra Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı.

Beden Eğitimi öğretmeni olmayı planlarken televizyoncu oldu. Lise yıllarından beri yerel radyo ve televizyonlarda kendi hazırladığı programları sundu.

İki yıl üst üste Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Altın Kelebek’i alarak en iyi sunucu ödülünü kazandı.

2010 yılında başlattığı sosyal sorumluluk projesi Umut Evi ile 6000 kadına ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi, projenin gelirini ise içeriğini program adayı kadınların olduğu Sessiz Kadınlar ve Kara Duvak kitabı ile elde etti. Programında engelli vatandaşlara desteğinden dolayı mavi kapak kampanyasıyla 1000‘in üstünde akülü sandalye dağıttı.

2 Temmuz 2010 tarihinde Ali Özbir ile evlenen Esra Erol iki çocuk annesidir.

Kariyer :
Siemens Mobile Kuşak - Sunucu (Teknoloji TV) 2003
Turkuaz (Kanal D) 2005 - 2007
Dest-i İzdivaç: (Flash TV) 2007
Esra Erol'la İzdivaç (Star TV) 2008
Esra Erol'la (Fox TV) 2013 - 2014
Esra Erol'da (ATV) 2015 - 2017

Oyunculuk deneyimi :
Kalp Gözü - TV Dizisi (Kanal 7) 2004
Başkan (TV Filmi) 2005
Tuzak (Banu) - TV Dizisi 2005
Kanal-İ-Zasyon (Konuk Oyuncu) - Sinema Filmi 2009
Kamerayla İzdivaç - Sİnema Filmi 2010

Yorumlar (3)
Melike 9 ay önce
Müge habercidir işini yapıyor keşke herkes işini layıkıyla yapsa müge yi kıskananlar catlasin
Huzur sokağı 9 ay önce
Bu tür programların sunucuları veya kanal yapımcılarımı rezillik yapan... Butür yorumlara ve tepkilere şaşırıyorum. Böyle iğrençliklerin tv lerde yayınlanması çevremiz hakkında daha bilinçli olmamızı sağlar bence..Söyleyene değil söyletene bakmak lazım.. Aldatmalar, zina artık suç sayılmalı. Yediği ekmeğe yuvasına ihanet eden karşısındakilere neler yapmazki. Belkide sıradan önümüze çıksalar ne halt yediklerini bilcez. Çocuklarımızı yetiştirirken daha dikkatli olcaz.. Ben böyle düşünüyorum. Saygılar
Harun harun 9 ay önce
Esra hanım bizon tv kanalıyla bi alakaniz var mı bilmiyorum ama meslektaşınız adem metan tabiki sizin kadar teçrübe sahibi deyil ama inanin bizon tv gerekli bir kanaldir sizin bir büyüklük yapmanizı cani gönülden isterim sizi ve programlarınızı begenerek izliyoruz ama dediyim gibi sizin kadar teçrube sahibi deyiller oyuzden siz bi yarďımci olun nediyebilirimki teşekkürler
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?