EYT'lileri heyecanlandıran gelişme! Yılmaz'la görüşecekler...

Emeklilikte yaşa takılanları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, EYT SYD’nin görüşme talebini kabul etti.

EYT'lileri heyecanlandıran gelişme! Yılmaz'la görüşecekler...

Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, geçtiğimiz günlerde EYT sorununa dikkat çekerek, destek verdi. 

Yılmaz, canlı yayında şu ifadeleri sarf etmişti: “Tayyip Bey’in yanındaki danışmanlar, kanunları hazırlarken vatandaşın isteklerine göre hazırlayacak. Bir sürü emeklilik için bekleyen insanımız var. Bunları sevindir yav. Biz gidersek bu paraları kim yiyecek? Bu hortumcular yiyecek. Kendi vatandaşın yesin alın teri olarak, ne olurdu. Popülizm değil ki bu. Vatandaşın adalet istemesi kadar doğru, haklı bir talebi olamaz.”

Yılmaz'ın EYT’ye destek vermesi emeklilikte yaşa takılan vatandaşları heyecanlandırmıştı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Kocaeli Temsilciliği, Kocaeli’de ikamet eden Şevki Yılmaz’ın bu çıkışı sonrası harekete geçti. Şevki Yılmaz’dan randevu talep eden Kocaeli Temsilciliği, olumlu cevap aldı. EYT SYD Kocaeli Temsilcisi Naim Avcı, Şevki Yılmaz ile bir araya gelecek. Görüşmenin tarihi, perşembe günü netleşecek. Görüşme, tahminen cuma günü, cuma namazı çıkışı olacak. Bu görüşme sonrası Şevki Yılmaz’ın EYT’lilerin taleplerini Erdoğan’a kadar iletmesi bekleniyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5