Ezhel'e 1 yıl 8 ay hapis cezası!

Ezhel olarak tanınan müzisyen Sercan İpekçioğlu, 'uyuşturucu madde kullanmak' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sercan İpekçioğlu'nun cezası 5 yıl süre ile ertelendi.

Ezhel'e 1 yıl 8 ay hapis cezası!

İstanbul Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuksuz sanık Sercan İpekçioğlu ve Avukatı Fuat Ekin katıldı.

Ezhel'in annesi Ulya Turgut da duruşmayı izledi. Sercan İpekçioğlu (Ezhel), kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin de 100 bin lira olduğunu söyledi.

Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Sercan İpekçioğlu, Uyuşturucu madde kullanmadığını belirtti.

'BULUNDUĞUM ORTAMLARDAN DOLAYI UYUŞTURUCUYA MARUZ KALMIŞ OLABİLİRİM'

Hakim Rana Yazlık’ın kanında uyuşturucu madde tespiti yapıldığını hatırlatması üzerine Sercan İpekçioğlu, "Çok sık yurt dışına gidiyorum. Avrupa’da bulunduğum ortamlarda, stüdyoda kullanan şahıslardan dolayı uyuşturucuya maruz kalmış olabilirim. Ben uyuşturucu kullanmadım" dedi.

Evindeki aramalarda da uyuşturucu bulunmadığını söyleyen Sercan İpekçioğlu, suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Sercan İpekçioğlu’nun Avukatı Fuat Ekin, Hollanda’da esrarın serbest olduğunu belirterek, müvekkilinin buradaki kafelerdeki müşterilerin kullandığı esrarın dumanına maruz kaldığını, kanında bu nedenle çok düşük miktarda uyuşturucu tespiti yapıldığını söyledi. Avukat Ekin, müvekkilinin uyuşturucu madde bulundurmadığını ve kullanmadığını söyledi.

CEZA 5 YIL SÜRE İLE ERTELENDİ

Mahkeme, Sercan İpekçioğlu’nu "Uyuşturucu madde" kullanmak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, cezayı 5 yıl süre ile erteledi.

İKİ DAVADAN DA BERAAT ETMİŞTİ

Sercan İpekçioğlu hakkında daha önce de şarkılarında kullandığı sözler ve görseller nedeniyle "Uyuşturucu madde kullanımını özendirme" suçundan iki ayrı dava açılmış, her iki dava da beraat ile sonuçlanmıştı. Duruşma çıkışı gazetecilere kısa bir açıklama yapan Sercan İpekçioğlu, bu nedenle birçok kez ifade verdiğini belirterek, "Umarım bir an önce biter. Ben müziğimi yapmak istiyorum" dedi. Sercan İpekçioğlu adalete güvendiğini de belirtti.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sercan İpekçioğlu hakkında, "Uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme" suçundan soruşturma yürütüldüğü, soruşturma kapsamında vücudundan alınan kan örneğinde uyuşturucu madde kullandığının tespit edildiği belirtiliyordu. 

İddianamede, Sercan İpekçioğlu’nun, "Uyuşturucu madde kullanmak" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması isteniyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5