banner29

Fahrettin Altun'a atılan 'boğazda kaçak yapı' iftirası hakkında flaş açıklama

İBB yetkilileri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'ta kiraladığı evde yaptığı düzenlemelere müdahale ettikten sonra Cumhuriyet Gazetesi'ne haber yaptırarak büyük bir iftira kampanyası içine girdi. Yaşanan gelişmeyle ilgili Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun bir basın açıklaması yayınladı.

Gündem 14.04.2020, 13:00 14.04.2020, 13:27
Fahrettin Altun'a atılan 'boğazda kaçak yapı' iftirası hakkında flaş açıklama

Altun ailesinin Üsküdar Kuzguncuk'ta kiraladığı evin bahçesinde yaptığı ıslah, temizleme ve düzenleme çalışmalarına İBB yetkilileri kısa bir süre önce müdahale etti. Bu müdahalenin ardından Cumhuriyet Gazetesi'ne gelişmeyi haber yaptıran İBB yetkilileri, söz konusu yapının boğazda bir yalı olduğunu iddia ederek, iftira kampanyalarını genişletmeye çalıştı.

Konuyla ilgili Fatmanur Altun'un Türkiye Düşünce Platformu'yla paylaştığı açıklama şu şekilde oluştu:

"Kuzguncuk’ta Fıstıkağacı tarafında 45 metrekare üzerine 3 katlı mütevazi bir evimiz var. Evimizin arka tarafında bir vakfa ait küçük ve dimdik bir toprak parçası var. Yürümek isteseniz yürüyemiyorsunuz o şekilde bir eğim. Daha önce mahalleden birileri kiralayıp marul, maydanoz falan ekmişler ama sürdürmemişler, kendi haline bırakmışlar. Toprak tam bir mezbelelik haldeydi. Hem bahçemize sürekli olarak gelen akrep vb. haşaratı üreten hem de ciddi güvenlik zaafı doğuran, insanların yıllardır çöp atmak için kullandıkları, içinde balicilerin yattığı metruk bir kulübenin de olduğu  bir alandı burası. Burayı güvenlik ve temizlik gerekçesi ile ıslah ettik, temizledik. Yılan ve akrep yuvalarının çokluğunu gördüğümüzde dehşete kapıldık. Yıllarca buradaki pislikten dolayı mahalleyi defalarca pire basmış komşuların söylediğine göre. Koltuk, halı, ayakkabılar, bisiklet, ev eşyaları gibi kilolarca pisliği topraktan çıkarıp alanı temizlettik. Bu arada da toprağı vakıftan on yıllığına kiraladık. İçine de bahçe düzenlemesi yapıp, güzel bitkiler ektik. Güzel, temiz bir görüntü ortaya çıkınca bir oturma alanı oluşturduk. Minik bir pergole ile taş mangal tarzı bir şey koydurduk bir köşeye. İBB zabıta ekipleri mütemadiyen gelip orada yapılan ıslah, temizlik ve düzenleme çalışmalarını izlemişler başka işleri yokmuş gibi. Dün evimizin olduğu alana gelip tartışmalı bir iş yaparak pergoleyi ve mangalı kaldırmışlar. Bir de bunu gazeteye vermişler. Gazete de Fahrettin Altun’un boğazdaki kaçak yapısı yıkıldı, yalı inşaatı vs. diye haber yapmış. Bunların yalanlarına artık nasıl yetişeceğiz bilemiyorum.  Siz en azından konunun aslını bilin de belki işin aslını soran olur. Bu münafıkların yalanlarına itibar edip de boşu boşuna günaha girmesin insanlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?