banner29

Fatih Altaylı tam alay edecekti ki araya Erol Mütercimler girdi! Bir anda sessizlik...

Uçak fabrikalarının CHP tarafından mı kapatıldığını soran Fatih Altaylı tam konuğuyla alay edecekti ki araya Erol Mütercimler girdi. Uçak fabrikalarını kim kapattı?

Gündem 22.07.2020, 17:50 22.07.2020, 18:00
Fatih Altaylı tam alay edecekti ki araya Erol Mütercimler girdi! Bir anda sessizlik...

Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programında, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400'ler üzerine konuşuluyordu. Emekli Hava Korgenerali Erdoğan Karakuş, "Havacılıkta eğer bir ara verirseniz, yanarsınız. 1950'lerde hava kuvvetlerinin bütün uçak üreten fabrikaları kapatılmıştır." dedi. Karakuş konuşmasına devam ederken Fatih Altaylı araya girdi ve alaycı bir üslupla "CHP mi kapatmış efendim?" dedi.

GÖZÜYLE UYARDI

O anlarda programın diğer konuğu Erol Mütercimler, gözleriyle Fatih Altaylı'ya "Evet" uyarısını yaptı. Bu uyarının ardından yüzü değişen Altaylı, sessizliğe gömüldü.

TÜRKİYE'NİN İLK UÇAK FABRİKASINI KİM KAPATTI?

Türkiye'de hayırsever bir iş adamı tarafından 1936 yılında kurulan ilk uçak fabrikasına, kurulduğu dönem CHP'den engel gelmişti. 1944 yılında, Nuri Demirağ'a ait uçak pisti, fabrika ve etüd merkezinin bulunduğu alan istimlak edildi. 1953 yılında da Yeşilköy Havalimanı olarak hizmete açıldı. Büyük fedakarlıklarla elde edilen savunma sanayi imkan ve kabiliyetleri, yaşanan olumsuzlukların ardından kaybedilmeye başlandı ve askeri fabrikalar ile sivil teşebbüsler Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün emriyle, 15 Mart 1950'deki kanunla kapatıldı.

Yorumlar (2)
tugo 11 ay önce
alenen millete düşmanlıklarını hala sorgulayan mı var? Gerçi bunlar soap opera hayali tarzda bir evrende yaşıyorlar...çok görmemeli...
Ali Orhun 9 ay önce
ÇOK AŞAĞILIK VE ÇOK SEVİMSİZ BİR ADAM. İBLİS YÜZLÜ DEVLET DÜŞMANI! HALKINDAN TİKSİNEN, HER FIRSATTA HALKINI AŞAĞILAYAN, TEPEDEN BAKAN FRANKOFON KÖPEĞİDİR KENDİSİ. ATATÜRK'Ü DE SEVDİĞİ YOK, TÜMÜYLE TÜRKLÜK DÜŞMANI HAİN BİR DEVŞİRMEDİR. HAYSİYETSİZ VE SON DERECE KARAKTERSİZDİR.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?