Feminist kadınlar il müdürlüğünü işgal etti! İstanbul Sözleşmesi iptal ediliyor...

AK Parti'nin Süresiz nafaka, çocuk icrası ve daha birçok haksız uygulamayı içerisinde barındıran İstanbul Sözleşmesi’nin sonlandırılacağına yönelik açıklamalarından sonra İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü işgal edip pankart asan Kırkyama Kadın Dayanışması ve FeminAmfi’li kadınlar gözaltına alındı.

Feminist kadınlar il müdürlüğünü işgal etti! İstanbul Sözleşmesi iptal ediliyor...

Kırkyama Kadın Dayanışması ve FeminAmfi’li kadınlar, kadına yönelik şiddetin önüne geçmeyi hedeflerken aileye yönelik şiddet uygulayan İstanbul Sözleşmesinin sonlandırılacağı yönündeki açıklamalardan sonra Taksim’deki İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü işgal ederek eylem yaptı.

Binaya “Artık yeter! Kadınlar yaşam güvencesi istiyor” pankartı asan kadınlar, sık sık “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Gülistan Doku isyanımızdır” sloganları attı.

Burada konuşan kadınlar, ‘sesimizi kısamayacaksınız’ dedi.

“Son günlerde artan kadına yönelik şiddet karşısında hiçbir önlem almayan, kadınlara iş ve gelir güvencesi sağlamayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına taleplerimizi iletmemiz engelleniyor! Kadınların sesini kısamayacaksınız!

Erkek-devlet şiddetinin ve kadına ve LGBTİ+’lara yönelik erkek egemen politikaları ve hedef göstermeleri giderek artıyor. Neredeyse her gün bir kadın hayatını kaybediyor. Bu dönemde AKP iktidarının kadın düşmanı söylemlerini meşrulaştırmaya yönelik politikalar üreten bu kurumları ve politikaları kabul etmiyoruz.”

Binaya giren polisler tarafından gözaltına alınan işgalci yedi kadın, Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5