banner29

Feminist platformdan şaka gibi ifadeler! "Oğlu olan erkek..."

Kadınlara yönelik şiddetin çözümü amacıyla birçok mecrada yapılanmaya devam eden feminist kadın platformları söylemlerindeki şiddeti giderek arttırıyor. "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" adıyla Twitter hesabından paylaşım yapan bir platform kullandığı ifadelerle "bu kadar da olmaz" dedirtti.

Gündem 21.07.2020, 17:30 21.07.2020, 18:12
Feminist platformdan şaka gibi ifadeler! "Oğlu olan erkek..."

Her geçen gün kadına yönelik şiddetin önüne geçmek amacıyla kurulduğunu iddia edip feminist söylem ve propagandalar yapan yeni bir yapılanma ortaya çıkıyor. Twitter ve diğer sosyal mecralarda boy gösteren feminist gruplar söylemleriyle kadın cinayetleri üzerinden tüm erkekleri hedef alıyor.

Sözde kadına yönelik şiddetin önüne geçmek ve bu toplumsal soruna çözüm üretmek amacıyla kurulan platform, dernek vb. grupların haddini aşarak tüm erkek vatandaşları hedef göstermesi vatandaşlar tarafından tepkilere neden oluyor.

"OĞLU OLAN ERKEK TARAFINDAN"

İşte bu feminist gruplardan biri olan "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu", oğlu tarafından pompalı tüfekle öldürülen 50 yaşındaki Seher Fak cinayetini Twitter hesabından duyururken skandal ifadeler kullandı.

"Oğlu olan erkek tarafından" şeklinde bir söylemle haberi duyuran platform erkekleri hedef alarak "tüm erkekler cani" algısı oluşturmaya çalıştı.

İşte yapılan o skandal paylaşım:

"BÖYLE Mİ DURDURACAKSINIZ?"

Söz konusu paylaşıma vatandaşların tepkisi büyük oldu. Tüm erkeklerin cani olduğu algısını empoze etmeye çaılışırken komik duruma düşen platformun paylaşımına "Kadın cinayetlerini böyle mi durduracaksınız" yorumları yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?