banner30

banner29

Feministler ve eşcinsellerin hedefindeki Dilipak'a soruşturma!

Usta yazar Abdurrahman Dilipak hakkında CİMER'e yapılan şikayet üzerine hakkında soruşturma açıldı.

Gündem 04.07.2019, 22:42 05.07.2019, 17:50
Feministler ve eşcinsellerin hedefindeki Dilipak'a soruşturma!

Usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde kaleme aldığı “8 Mart’ta ne oldu?” başlıklı yazısına soruşturma başlatıldı.

KADINLAR GÜNÜNÜ AMACINDAN SAPTIRANLARI ELEŞTİRMİŞTİ

Dilipak, Kadınlar Günü'nü amacından saptıranları eleştirdiği yazısında, "Bizde 8 Mart 2016’da 'Feminist Gece Yürüyüşü' ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü. Bunların aile diye bir meseleleri yok. 'İffet'le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

KIŞKIRTMA İDDİASI

Dilipak hakkında CİMER'e yapılan başvuruda, "Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'tan ve yazısını yayımladığı için gazetesi Akit'ten şikâyetçiyim. Alenen insanları, özellikle de kadınları aşağılayan, bölen bir yazı ele almış. Bu gazeteyi okuyan insanları kin ve nefret söylemleriyle etki altına alarak, halkın bir bölümüne karşı kışkırtmıştır. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve bu yazıyı bugün ele alması tamamen kasıtlıdır. Yazısında, ‘Bizde 8 Mart 2016'da 'Feminist Gece Yürüyüşü' ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü. Bunların aile diye bir meseleri yok. 'İffet'le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar’ ibareleri geçiyor. Bunun düşünce ve fikri özgürlüğü ile alakası olmadığını ve insanları, özellikle de kadınları aşağıladığını düşünüyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim" denildi.

İşte Dilipak'ın eline geçen o belge:

Yorumlar (1)
Ihsan 2 yıl önce
dilipak kripto chp li ak partiye el altından vuruyor hep yaramaz adam
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?