banner29

FETÖ'cünün babası hakim karşısında!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi basketbolcu Enes Kanter'in babası Mehmet Kanter'in, "FETÖ'ye üye olmak" suçundan yargılanmasına başlandı

Gündem 18.06.2019, 16:43
FETÖ'cünün babası hakim karşısında!

FETÖ firarisi basketbolcu Enes Kanter'in babası Mehmet Kanter'in, "FETÖ'ye üye olmak" suçundan yargılanmasına başlandı- Sanık Mehmet Kanter:- "Yurt dışı yasağımın kalkmasını talep ediyorum. Eğer yasağım kalkarsa her ne kadar reddetsem de gider oğlum EnesTekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Mehmet Kanter ve avukatı katıldı.

Sanık Kanter, duruşmadaki ifadesinde, Trakya ve İstanbul Medeniyet üniversitelerinde görev yaptığını, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile hiçbir ilgisinin olmadığı yönünde savunma yaptı.

Terör örgütü FETÖ ile bağlantısının olmadığını, oğlu Enes Kanter'in rahatsızlığında ise FETÖ mensuplarının hastanede oğlunu ziyaret ettiklerini anlatan Mehmet Kanter, savunmasına, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Enes, NBA'ye seçildiğinde çok mutluluk yaşadım. 2013 yılında oğlumun omzu çıktığında FETÖ mensupları onun yanına gitmiş. Hastanede çorba vermiş ve ilgilenmişler. Sonra ona demişler ki 'senin burada kimsen yok biz sana sahip çıkarız." sözleriyle devam etti.

Adli kontrol şartı kapsamında bulunan yurt dışı yasağının kaldırılmasını talep eden Mehmet Kanter, talebinin uygun görülmesi halinde oğlu Enes Kanter ile görüşüp, onu FETÖ'den uzaklaştırmak istediğini vurguladı.

"Oğlumun dışında beni bu örgütle ilişkilendirecek başka hiçbir durumum yok"

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilen kişileri tanımadığını iddia eden Kanter, şunları söyledi:

"Benim Tekirdağ'la hiçbir ilişkim yok. Medeniyet Üniversitesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi birlikte yüksek lisans programı yapmaktaydılar. Ben de bu çerçevede jüri başkanlığı yaptım. Sonra da üniversiteme geri dönüş yaptım. Ne genel sekreteri tanırım ne de rektörü tanırım. Yüksek lisansa alınan öğrencileri de tanımıyorum. Oğlumun dışında beni bu örgütle ilişkilendirecek başka hiçbir durumum yok. Bunlarla hiçbir bağlantım yok. Ben kendi halinde çalışmalarını yapan bir akademisyenim. Çalıştığım Trakya Üniversitesinde her yıl birincilik ödülü aldım. Yaptığım çalışmalar ortada. Neredeyse Aziz Sancar'la kafa kafaya yarışacak seviyede bir akademisyenim. Yurt dışı yasağımın kalkmasını talep ediyorum. Eğer yasağım kalkarsa her ne kadar reddetsem de gider oğlum Enes ile görüşür, onu bu bataklıktan çıkarırım."

Tanık T.K'da FETÖ'nün düzenlediği "sohbetlerde" Mehmet Kanter'i bir kez gördüğünü iddia etti.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanığın suçunun sabit olduğunu, yurt dışı yasağının devam etmesi talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti duruşmayı, Kanter'in yurt dışı yasağının devamına karar vererek, 10 Ekim tarihine erteledi.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Mehmet Kanter'in "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Yorumlar (1)
Ertuğrul Tulpar 2 yıl önce
TRAKYA ÜNİVERSİTESİNİN İMAMI KİM?

Okyanus ötesi yapılanmanın çıkış noktası sayılan Edirne’de, geçtiğimiz günlerde birkaç şirket ve STK yetkililerine yapılan paralel operasyonundan sonra, kamuoyunda en çok merak edilen soruların başında; Trakya Üniversitesinin İmamı kim? Sorusuyla,Edirne’deki STK lar, özel ve resmi kurum ve kuruluşlardaki paralel uzantılar kimler? Soruları geliyor!

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde yapılan paralel operasyonunda gözaltına alınıp sevk edildikleri Nöbetçi mahkemede hâkim karşısına çıkarılan eski Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile eski rektör yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Seydi ve Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ile üniversitenin eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç, eski Rektör Danışmanı Ali Yavuz, örgütün Ege bölge imamı Osman Demirhan, Bedri Ayhan, Özcan Pınarcı, Mustafa Ardal, Rıza Şahin, Muammer Görgeç, Ahmet Tahir Bakal, Adem Demiralay ve Abdullah Nuri Yolcu gibi üniversite yöneticileri ve iş adamlarının tutuklanmasından sonra, Edirne kamuoyunda gözler Trakya Üniversitesi yönetimine ve Edirne iş camiasına çevrildi!

Ülkemizde ve dünyada yaşanan acımasız terör olaylarına rağmen Edirne Gündemindeki yerini koruyan;

-Trakya Üniversitesinin İmamı kim?

-Edirne’deki STK lar, özel ve resmi kurum ve kuruluşlardaki paralel uzantılar kimler? Soruları cevaplarını bekliyor…

PROF.DR.CÖHÇE;“TÜ İMAMINI BİLİYORMUSUNUZ” DEDİ SANSÜRÜ YEDİ!

Konferanslarında “her yere İMAM atayan hain ‘FETÖ’, üniversitelere niye İMAM atamadı ... “FETÖ her yere İMAM atıyor da niye YÖK’E İMAM atamadı... Sorularına cevap arayan Prof.Dr.Salim Cöhçe hoca ile telefonla görüştük. Salim hoca ile yarım saat süren telefon görüşmemizde, çağımızın ‘Haşşaşi’si’ olarak gördüğü FETÖ’nün üniversiteler ve YÖK ayağını konuştuk.

FETÖ İLE MÜCADELE YAPILIYOR ‘MUŞ’ GİBİ DAVRANILIYOR!

Cumhurbaşkanı Reccep Tayyip Erdoğan’ın ‘FETÖ’ ile mücadelede de yannız kaldığını ve ‘FETÖ’ ile tek başına mücadele ettiğini düşündüğünü söyeyen Prof.Dr.Salim Cöhçe,konferanlarında, “her yere İMAM atayan hain FETÖ, üniversitelere niye İMAM atamadı mı ? YÖK’ÜN İMAMI neden açıklanmıyor ?” Sorularına cevap arıyor.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ RESMİ İNTERNET SİTESİNDE HABERİ YAPILMADI!

Trakya Üniversitesi Tarih Topluluğu’nun konuğu olarak 22 Mart perşembe günü Trakya Üniversitesi Öğrencilerine ,“Türklerin İslam Medeniyetine Katkıları” konulu konferans veren Prof. Dr. Salim Cöhçe, konferansının bir bölümünde Öğrencilerine; “ benim üniversitemin FETÖ İMAMI’NI ben bilmiyorum...Siz ünversitenizin FETÖ İMAMI’NI biliyormusunuz...Her yere İMAM atayan hain FETÖ, üniversitelere niye İMAM atamadı... YÖK’ÜN İMAMI neden açıklanmıyor ?” diye sorunca, Trakya Üniversitesi Resmi İnternet Sitesinde konferansı ile ilgili haber yapılmadı(!)

ÜNVERSİTENİZİN FETÖ İMAMI’NI BİLİYORMUSUNUZ...

Prof.Dr.Salim Cöhçe hoca ile yaptığımız telefon konuşmamızda,hocam; Edirne konferansınızda, konuşmanızın bir bölümünde, “ benim üniversitemin FETÖ İMAMI’NI ben bilmiyorum...siz ünversitenizin FETÖ İMAMI’NI biliyormusunuz...Her yere İMAM atayan hain FETÖ, üniversitelere İMAM atamadı mı... YÖK’ÜN İMAMI neden açıklanmıyor ?” Demişsiniz... Ben konfranınıza mazertim nedeniyle katılamadım...Konuyla ilgili bir haber yapmak istiyorum,bana konuşma metninizi gönderebilirmisiniz...” Dediğimde bana,konuşmasını kayda almadığını ancak Trakya Üniversitesinin konferansı kaydettiğini söyledi...

CÖHÇE “ŞU ANDA KAÇ ÜNİVERSİTENİN FETÖ İMANI ORTAYA ÇIKARTILDI...”

Prof.Dr.Salim Cöhçe hoca yarım saat süren telefon görüşmemiz de özetle ; “FETÖ her yere İMAM atıyor da niye YÖK’E İMAM atamadı... Hatta YÖK gibi bir kuruluşa niye bir iki tane atamadı...Şu anda kaç üniversitenin FETÖ İMANI ortaya çıkartıldı... Heryere İMAM atayan o şerefsiz niye buraya İMAM atamadı. Bunları üniversite de çalışan biri olarak ben sormak zorundayım. Eski rektör benim üniversitemde FETÖ yapılanmasını yapıp gitti..Ben CİMER e üç kere bunu belgelerimle anlattım...Bişey yapılmadı, cevap bile verilmedi...Bu konuda mücadele yapılıyor ‘muş’ gibi davranılıyor. Ben Sayın Cumhurbaşkanı’ndan başkasının da bu konuda samimi olduğuna inanmıyorum...Hiç birinin samimi olduğuna inanmıyorum...Ama biz mücadelemize yılmadan, yorulmadan devam edeceğiz” dedi.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?