banner29

FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik operasyon: 28 gözaltı

İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda, FETÖ'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 40 şüpheliden 28'i yakalandı.

Gündem 02.03.2021, 09:27 02.03.2021, 09:31
FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik operasyon: 28 gözaltı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding ve buraya bağlı alt şirketlerde çalıştıkları, farklı bankalardan kredi çekerek Bank Asya'ya yatırdıkları belirlenen 40 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Erzurum, Kırklareli ve Kahramanmaraş'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda, şüphelilerden 28'i yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 12 kişiden 7'sinin yurt dışında olduğu, 5 kişinin ise yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Yorumlar (1)
Tayyip Hayret 2 ay önce
Otomatik ezana kadar, hatta farz namaz vaktine kadar camide görünmeyen görevliler var oldukça, Vatandaş alim sıfatına bürünmüş sahte ve sapkın şeylerin arkasına takılması kaçınılmazdır.
Milleti Diyanet uyarmayacak, Müftüler camilerde sık görünmeyecek ise vay halimize!

HATTA gençlerin yoğun olduğu yerleri dolaşılarak 10, 15 dakika da olsa bir bilgilendirme nin yararı vardır. Gusülün önemi ve almasını bilmeyen nesil çoğaldı.
Kıralım gururu sevaba koşalım.. Görevlinin başka işi mi var.. Fedakarlık kendine kar.. Cennetlik olduklarını sanmasınlar. Mesaiden çalma kul hakkı değil mi?
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?