FETÖ'yü korkutan FBI dosyası ne?

Yasadışı lobicilik davasında ifade veren Biran McCauley isimli eski FBI ajanı, 'Flynn' danışmanlık şirketinin ortağı Rafiekian’in kendisinden FETÖ dosyaları istediğini söyledi.

FETÖ'yü korkutan FBI dosyası ne?

ABD’nin eski Ulusal Güvenlik Danışmanı emekli general Michael Flynn’in sahip olduğu danışmanlık şirketinin iş ortağı Bijan Rafiekian ve Kamil Ekim Alptekin hakkında yasadışı lobicilik faaliyetleri suçlamalarının yöneltildiği soruşturmada firmanın çalışanlarından eski FBI ajanı Biran McCauley’in ifadesine başvuruldu. Ajan ifadesinde Rafiekian’in kendisinden FETÖ dosyalarını istediğini iddia etti.

GÜLEN'İN SAĞ KOLU İTİRAF ETTİ

Akşam'ın haberine göre: ABD'nin yayın organı Daily Caller ise bu ifadenin ardından FETÖ’nün sağ kolu ve sözcüsü Alp Aslandoğan ile iletişime geçti. Aslandoğan verdiği demeçte “Bijan Refiekian’in Bay Fetullah Gülen’in gizli hükümet dosyalarına ulaşmaya çalışması bizleri rahatsız etmiştir” dedi.

TÜRKİYE TARAFINDAN KULLANILABİLİR

Bu ifadeyle ilk kez FETÖ’nün hükümetçe korunan dosyaları olduğu itiraf edildi. Demeçte söz konusu dosyalarda Türkiye tarafından kullanılabilecek bilgilerin de olduğu açıkça ima edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5