Film gibi dolandırıcılık!

Twitter'da, duygu sömürüsü yapan bir taksici tarafından dolandırıldığını iddia eden "mojobetton" kullanıcı isimli bir vatandaş yaşadıklarını anlattı. Telefonda "elektriği kesmeyin" diye veryansın eden şoföre üzülen ve para veren genç kadın, bir süre sonra yine aynı taksiye denk geldi. Şoförün yine telefonda konuşur gibi yaparak mağdur rolünü oynadığını fark eden müşteri, dolandırıldığını anladı.

Film gibi dolandırıcılık!

Sosyal medyaya yansıyan bir dolandırıcılık hikayesi "bu kadar da olmaz" dedirtti. Twitter'da "mojobetton" kullanıcı ismiyle paylaşım yapan bir vatandaş, bindiği taksi sürücüsünün telefonda konuşur gibi yaparak "kesmeyin elektriği" diye ağlamasından çok etkilendi. Taksicinin haline üzülerek parasının üstünü almayan vatandaş, kısa bir süre sonra tekrar aynı taksiye bindi. Sürücünün yine aynı şekilde telefonla konuşmasına şahit olan vatandaş bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu fark etti.

İşte Mojobetton kullanıcı ismiyle olayı anlatan sosyal medya kullanıcısının tweetleri:

Birçok vatandaş bu şekilde yardımda bulunmuş

Tweetleri yüzlerce beğeni alan sosyal medya kullanıcısına yorum yapan diğer vatandaşlar, aynı şeyleri yaşadıklarını dile getirdi. Oğlunu üniversitede okuttuğunu söyleyen bir taksiciye yardım eden "nmtkrt" kullanıcı isimli vatandaş yaşadıklarını şöyle anlattı:

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5