banner16

Fırıncılar isyan etti! Poşet paralı olunca...

Alışverişlerde kullanılan plastik poşete para ödemek istemeyen uyanık tüketiciler fırıncıları kızdırdı.

Fırıncılar isyan etti! Poşet paralı olunca...

Fazladan poşet isteyen tüketici sayısının çok fazla olduğunu kaydeden Mustafa İnce, “Poşet masrafı 7 bin TL’ye ulaşan fırınlar var. Hele hele fırının yanında market varsa işte o zaman yandık. Çünkü tüketici uyanık. Fırındaki poşetin bedava olduğunu biliyor. Marketten alışveriş yapıp malzemeleri bizim tezgâha bırakıp fazladan poşet istiyor” diye konuştu.

MALİYET DÜŞER

Talebi geri çevirdiklerinde müşteri kaybettiklerini vurgulayan İnce, şöyle devam etti: “EkmekÜreticileri İşverenleri Sendikası’nın ‘Poşet fırınlarda da ücretli olsun’ önerisi destekliyoruz. Bu yapılırsa maliyetlerimiz düşer. En azından marketlerden ücretli olduğu için poşet almayan tüketici soluğu bizim tezgâhta almaz.”

ZARARIMIZI KARŞILAMAZ

Fırınlarda ücretli poşet satılmasının maliyet oranlarına etki etmeyeceğini savunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Ekmek Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi Meclis Üyesi Murat Totoş, “Komedi işlerle uğraşıyorlar. Poşet parasıyla zarar mı karşılanır? Maliyetler o kadar yüksek ki 3 kuruşluk poşetle fırıncı esnafı zararını karşılayamaz. Meslek kuruluşları daha ciddi öneriler üretmeli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5