banner5

banner29

Forbes, Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım aracı olmadığını düşünüyor

Dergi patronu Steve Forbes, altının Bitcoin’e göre daha iyi bir yatırım olduğunu iddia ediyor.

Gündem 06.12.2020, 17:41
Forbes, Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım aracı olmadığını düşünüyor

Steve Forbes’e göre, BTC’nin arz kapasitesi ve oynaklığı, sağlayacağı faydayı sınırlıyor. Forbes bugün YouTube programı “What’s Ahead”de, Bitcoin patlamasının altındaki en büyük güçlendirici sebebin, Federal Rezerv ve diğer merkez bankaları tarafından çok fazla para basılma korkusu olduğunu dile getirdi.

Forbes, Bitcoin Yerine Altını Öneriyor

Ancak diğer yatırımcılar Bitcoin’e bir değer deposu olarak bakarken, Steve Forbes onun yerine altını öneriyor. Eğitimli bir ekonomist olmasa da, Forbes parayla büyümüş görünüyor. Babası, bir girişimci olan Malcolm Forbes, şu anda Steve Forbes’in yayınladığı dergiyi kurdu. Steve, Bitcoin’in aile servetini korumak adına doğru bir yatırım olmadığını düşünüyor.

Forbes, Bitcoin’in sürekli değişen fiyatı için “Bir gün biftek, ertesi gün köpek maması, ondan sonraki gün fileto” yorumunu yaptı.

Bitcoin, Uzun Vadeli Bir Yatırım Olamayacak Kadar Değişken

Youtube yayınında dinleyicilere çeşitli açıklamalarda bulunan dergi patronu, “Bitcoin, altının geleneksel olarak yaptığı gibi uzun vadeli bir değer deposu olamayacak kadar değişken olmaya devam ediyor. Ayrıca Bitcoin’in keyfi arz limiti, gelecekteki faydasını da ciddi şekilde azaltacaktır.” ifadelerini kullandı.

Forbes, söz konusu niteliklerin altında daha farklı olduğunu öne sürerken, “Altının Dolar fiyatının dalgalandığını gördüğünüzde, gerçekten Doların değerinin değiştiğini de görürsünüz.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?