banner29

Furkan Vakfı'na operasyonlar sürüyor! Ama...

Furkan Vakfı’na yakınlığıyla bilinen öğrenci evleri zabıta ekiplerince mühürlendi ve evlerdeki eşyalar dışarı çıkarıldı. Peki henüz suçu ispat edilmemiş, örgütsel bir bağı tespit edilmeyen üniversite öğrencisini kaldığı özel evden eşyalarıyla birlikte sokağa atmak, Türkiye toplumunun merhametli tutumuna ve devletin anne yürekli yönetimine halel getirmek için kötü niyetlilerin uygulamaları olabilir mi?

Gündem 06.04.2018, 16:47 03.11.2018, 14:46
Furkan Vakfı'na operasyonlar sürüyor! Ama...

15 Temmuz kahpe ve kanlı darbe girişimi dahil olmak üzere, aziz ordumuzun sınır ötesi harekatları hakkında tepki çeken yorum ve söylemleri nedeniyle hakkında gözaltı kararı çıkarılan ve adaletin önünde hesap veren Alparslan Kuytul adındaki şahsa bağlı Furkan Vakfı’na yönelik operasyonlar sürüyor!

Dış ve iç tehditlere karşı güvenlik kuvvetlerinin ve yargımızın tarihi mücadelesi ve yazdığı destanı takdirle izlerken, diğer yandan bu insanların aldatmış olduğu tabanlarına yönelik bazı uygulamalarda tercih edilen yöntem-ler ise akıllara soru işaretleri gelmesine sebep oluyor!

"İZİNSİZ VE KAÇAK" BİNALARI TERK ETMEDİLER! SOKAĞA ATILDILAR!

Seyhan ilçesinin Karasoku, Ulucami, Yeşilevler mahalleleri ve Abidin Paşa Caddesi'nde mesken olarak kullanılan öğrenci evlerinin, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 28 Şubat tarihli yazısı ve Valilik makamının onayıyla "izinsiz ve kaçak oldukları" gerekçesiyle Şubat ayında kapatmaya hazır hale getirilmesi tebliğ edilmişti. Tebliğin ardından polis ve zabıta ekipleri söz konusu evleri mühürlemeye başladı.

ALDATILMIŞ GENÇLERİ KAZANMAK VARKEN, BU TÜR UYGULAMALARLA KUYTU KÖŞELERDE PLAN TEZGAHLAYANLARIN EKMEĞİNE KİMLER YAĞ SÜRÜYOR?

Üç aylar olması sebebiyle dün oruçlu oldukları öğrenilen öğrencilerin bir kısmı iftarı sokak ortasında yapmak zorunda kaldı. Çeşitli illerden üniversite okumak için Adana'da bulunan öğrenciler eşyaları ile sokak ortasında kalarak polar ve battaniyelerle geceyi geçirdiler. Komşular desteğe gelerek geceyi sokakta geçiren gençleri yalnız bırakmadılar.

Türkiye'nin birçok ilinden Adana'ya üniversite eğitimi için gelen gençlerin barındıkları ev ve yurtlardan eşyalarıyla birlikte atılması devletin itibarı ve kamu vicdanı açısından suistimale açık, manipulasyonlara yol açacak uygulamalar olabilir! Sanki gizli bir el tarafından demokrasinin güçlendiği Yeni Türkiye'de 'özgürlükleri kısıtlayan bir yönetim varmış gibi' operasyonlar yapılmakta, suçlu-suçsuz ayrımı gözetilmeden, terörle mücadele adı altında halkı nefrete sürükleyecek gelişmeler izlenimi vermek isteyenlere dikkat edilerek operasyonlar yürütülmelidir. Henüz suçu ispat edilmemiş, örgütsel bir bağı tespit edilmeyen üniversite öğrencisini kaldığı özel evden eşyalarıyla birlikte sokağa atmak, Türkiye toplumunun merhametli tutumuna ve devletin anne yürekli yönetimine halel getirmek için kötü niyetlilerin uygulamaları olabilir mi?
Birileri provokasyon mu yapmaya çalışıyor?

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 'SİVİLLER ZARAR GÖRMESİN' DİYE TİTİZLİKLE OPERASYON YÜRÜTÜRKEN, NEDEN EMNİYET VE ZABITA EKİPLERİNDEN BİR TAKIM YÖNETİCLER TERÖRLE MÜCADELEDE AYNI HASSASİYETİ GÖZETMİYOR?

28 Şubatçıların yaptığı gibi tahakküm yöntemi kullanılarak toplumun sinir uçlarına dokunmaya çalışanlar 2019 seçim yılı öncesi neyin hazırlığını yapıyor?
Geçtiğimiz yıllarda Sur, Cizre, Nusaybin gibi şehir operasyonlarında ve şimdilerde Afrin'de o topraklara ordunun şefkat elini uzatan Türk Silahlı Kuvvetleri 'siviller zarar görmesin' diye titizlikle operasyon yürütürken, neden Emniyet ve Zabıta ekiplerinden bir takım yöneticler terörle mücadelede aynı hassasiyeti gözetmiyor?

HABER VAKTİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?