banner29

Gazeteci Engin Ardıç'tan şok iddia: " Bu Erdoğan için tuzak"

Gazeteci Engin Ardıç, muhalefetin ısrarla sokağa çıkma yasağı istemesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için tuzak olduğunu söyledi.

Gündem 05.04.2020, 17:07
Gazeteci Engin Ardıç'tan şok iddia: " Bu Erdoğan için tuzak"

Sabah yazarı Engin Ardıç, koronavirüs bahanesi ile sokağa çıkma yasağı isteyen bazı siyasilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tuzak kurduğunu belirtti.

Sokağa çıkma yasağı tartışmaları devam ederken Engin Ardıç, konuyu bir dönem anayasa üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kurulan tuzaklara getirdi.

Ardıç'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Aynı çakallar, şimdi de benzer bir tuzak kurmak istiyorlar. İlle de "genel sokağa çıkma yasağı" diye tutturdular.

Hükümet yemiyor. "Önümüzdeki bayram tatilleri birleştirilsin ve erkene alınsın, böylece sokağa çıkma yasağı daha kolay uygulanabilir" diyen zevzek bile var.

Beklentileri, sokağa çıkma yasağı genelleştirilirse iktidarın nasıl olsa bunun altından kalkamayacağı varsayımına dayalı. Açlık başgösterince de bunun bir "sosyal patlamaya" dönüşüp iç savaşa doğru gitmesi... Umutlarını buna bağladılar.

Ölü sayısının artmasını da "iştiyakla" bekliyorlar. Gün gelecek, bunların hesabı sorulacaktır. Birdenbire "yerel hükümetlerden" sözetmeye koyulan Amerikan ajanlarının da hesap verecekleri gibi.

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...katılıyorum, zira biz fazla eve kapalı kalmaya müsait bir yapıya sahip değiliz...toplumu bunalıma götürecek tüm uygulamalardan kaçınılmalı... medeniyet merkezi ! avrupada aile içi şiddet artmış durumdadır...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?