banner29

Gelecek Partisi’nin genel merkezi belli oldu!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, teşkilatlanma çalışmalarına başladı. Çalışmalar, partinin genel merkez binası hazır olana kadar geçici süreyle Beysukent’te bulunan 3 katlı ofiste sürdürüleceği öğrenildi.

Gündem 06.01.2020, 13:24
Gelecek Partisi’nin genel merkezi belli oldu!

Gelecek Partisi Teşkilatlanma Başkanı Nedim Yamalı, 10 ilde kadroların hazır olduğunu, ocak ayı sonuna kadar da 30 ilde örgütlenme çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.

Büyük kongre en geç temmuz ayında yapılacak.

AK Parti’den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde 12 Aralık 2019’da kurulan Gelecek Partisi teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi. Nisan ayına kadar 41 ilde örgütlenmeyi hedefleyen yeni partide, il başkanları bu hafta atanmaya başlayacak.

Duvar'dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre, Gelecek Partisi Teşkilatlanma Başkanı Nedim Yamalı, teşkilatlanma süreci hakkında verdiği bilgide, il başkanlığı atamaların bu hafta itibarıyla başlayacağını, 10 ilde kadro yapılanmasının hazır olduğunu söyledi.

Partinin kuruluş sürecinin son bir yılında çok iyi örgütlenen iller olduğuna dikkat çeken Yamalı, Gelecek Partisi’nin ilan edilmesiyle birlikte de il kadrolarında görev almak için yoğun talep aldıklarını anlattı. Yamalı, gelen talepleri de değerlendirerek ocak ayı sonuna kadar 30 ilde yönetim kadrolarını belirleyeceklerini kaydetti.

İl kongreleri nisan ayında

Birinci Olağan Kongre’yi haziran-temmuz ayında yapmayı planladıklarını anlatan Yamalı, “İl başkanı yetkilendirmesi, yönetim kadrolarının belirlenmesi, akabinde de o illerin kongrelerinin tamamlamasıyla 41 ilde nisan ayında ilk kongreleri yapacağız. Sonrasında ise ilk olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Onu da haziran-temmuz gibi yapmayı hedefliyoruz. En geç temmuz ayında yapmış oluruz” dedi.

Genel merkez şubatta açılacak

Gelecek Partisi, genel merkez olarak kullanmak üzere Ankara Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bir bina kiraladı. Tadilat çalışmalarının devam ettiği binanın şubat ayı ortasından itibaren kullanılmaya başlanacağı öğrenildi. Bu süreçte çalışmalar Beysukent’te bulunan 3 katlı ofiste ve Ankara il başkanlığında sürdürülecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?