banner29

Gençler “öze dönüş” arayışında

Gençler kendileri ve ülkelerinin geleceği, dünyanın geleceği konusunda yeni arayışlar içinde. Bu anlamda eskiler yenilenirken, yeni oluşumlar da gündeme geliyor. Bunlardan biri de "Öze Dönüş" Grubu.

Gündem 24.06.2020, 19:14
Gençler “öze dönüş” arayışında

Öze dönüş Grubu’nun başkanı Emir Abi  kuruluş gayesini gençlerin ülkeye faydalı şahsiyetler olmasını sağlamak ve gerçekleştirilecek faaliyetlerle topluma katkıda bulunulacak projeler için biraraya gelmek olduğunu belirtti. Kökü mazide olan ati anlayışı ile, inanç, tarih ve geleneklere sahip çıkacak nesiller için yola çıktıklarını söyleyen Abi, ''Öze Dönüş Grubu’nun en önemli ve birincil faaliyetleri; fikir, ruh, ahlak ve iman davasını, geçmişle gelecek nesiller arasında köprü vazifesi kurarak canlı tutmayı hedefliyor ve üniversitelerde veya farklı platformlarda faaliyette bulunan ülkemizin geleceği gençlerini bir araya getiriyoruz. Yenilikçi, eleştirel düşünme yeteneğine sahip, araştıran gençlerin yetişmesine katkı sağlayarak, gerçekleştirilecek toplantılarda gençler ile ülkemizin gelişmesine değer katan isimleri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu platform aracılığı ile ve gençlerimizin desteğiyle birlikte hayrın ve bereketin lobisini oluşturacağız.'' dedi.

“Öze Dönüş Buluşmaları” adı altında bir dizi faaliyetin ardından konferanslar düzenleyerek faaliyetlerini zenginleştiren grub  zamanla “Öze Dönüş Grubu Platformu” olarak adlandırıldı.. Grub “Milli İrade Platformu” toplantılarına ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki davetlere katılım sağlayarak 2014 yılında “Türkiye’nin En Genç Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı” ünvanı verildi. Öze Dönüş Grubu’nun Kuruculuğu’nu ve Başkanlığı’nı sürdüren Emir Abi üniversite öğrenimini devam ediyor.

Kırım Bahçesaray’ın Kiracı köyünden 93 Harbi sonrası göç etmiş bir ailenin ferdi olan Emir Mert Abi Fatih’te 2000 yılında dünyaya geldi. Eyüp Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi okuduğu dönemde bu çalışma ve faaliyetlerini sürdürdü. Bu çalışmalarla birlikte gençlere faydalı bilgilerin verilmesi, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, iyi bir müslüman olma bilincine sahip ve birikimli genç olmaları için bir grub arkadaşı ile birlikte bir çok faaliyet gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?