banner29

Gerçek ortaya çıktı Miçotakis'in babası Türkiye'ye sığınmış!

Yunanistan'ın göçmenlere yönelik sert müdahaleleri gündemdeki yerini korurken bir gerçek ortaya çıktı. Sığınmacılara yönelik sert davranılması emrini veren Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in babası Konstantinos Miçotakis’in 1970'li yıllarda Türkiye'ye sığındığı öğrenildi.

Gündem 05.03.2020, 10:03
Gerçek ortaya çıktı Miçotakis'in babası Türkiye'ye sığınmış!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Meclis grubu toplantısında, Yunanistan'ın mülteciler konusundaki tavrını eleştirmişti.

Nazi saldırılarından kaçarak Suriye'ye sığınan Yunanlara yapılan yardımın fotoğraflarını gösteren Erdoğan, “Yemek dağıtılanlardan birisi de belki Miçotakis’in (Yunanistan Başbakanı) büyükbabası, büyükannesidir” demişti.

Babası Türkiye'ye sığındı

İkinci Dünya Savaşı'nda Suriye'ye sığınan Yunan mültecileri ait fotoğraf, Hürriyet gazetesinin haberine göre, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in babası Konstantinos Miçotakis'in de 70'li yıllarda Türkiye'ye sığındığını tekrar gündeme getirdi.

Konstantinos Miçotakis (1918-2017), Albaylar Cuntası (1967-1974) iktidara geldiğinde oğlu Kiriakos henüz 6 aylıkken Türkiye'ye kaçmıştı. 1990-1993 arasında başbakan olan Konstantinos Miçotakis hatıralarını anlatırken, Türkiye'de kendisinin çok iyi ağırlandığını vurgular ve dönemin Dişişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil ile yaptığı sohbetleri anlatırdı. Yunan Başbakanı'nın babası, Türkiye'de bir süre kaldıktan sonra Paris'e gitmişti.

Kaynak: Akit

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?