banner29

Gezi Parkı'nda 'Polisleri öldürelim'den youtube fenomenliğine!

3,5 milyondan fazla takipçisiyle Türkiye'nin en ünlü YouTube fenomenlerinden biri haline gelen 20 yaşındaki Orkun Işıtmak'ın Gezi Parkı olaylarında çektiği video ortaya çıkmıştı. Gezi'den yargılananların tahliye edilmesinden sonra Işıtmak'ın videosu yeniden gündeme geldi ve sosyal medya kullanıcıları tarafından bir kez daha tepki gösterildi.

Gündem 19.02.2020, 18:12 19.02.2020, 19:08

Çok genç yaşta Türkiye'nin en ünlü fenomenlerinden olan Orkun Işıtmak'ın Gezi olayları sırasında sık sık polise hakaretler yağdırdığı videoların yayınlanması sonrası büyük tepki topladı. Sosyal medya üzerinde hızla yayılan görüntüler kullanıcılar tarafından büyük tepki çekti. Ünlü fenomenin güvenlik güçlerine "orada sıkıştı polisler, lan öldürelim lan. El bombası atın, molotof atın, gelin lan..." dediği açık açık duyuluyor.

FENOMEN OLDU

Işıtmak'ın, Gezi olayları esnasında kin ve nefret kustuğu videosuna yönelik o dönem sadece olaya ilişkin polise ifade vermesi olayın kapanmasına yeterli olmuştu. Gezi'den yargılananların beraat etmesiyle vatandaşların tepkileri daha da arttı. Işıtmak Gezi olaylarında gözterdiği bu hadsizlik ve düşmanlık sonrası youtube videolarıyla fenomen oldu, ödül verildi... Yaşanan bu gelişmeler kamuoyunda tepkilere neden olurken "'Polisleri öldürelimden' youtube fenomenliğine" yorumları yapıldı.

Yorumlar (1)
Kemal kara 1 yıl önce
İstanbul İstanbul nerde çokluk orda bokluk
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?