banner29

Google'dan flaş koronavirüs duyurusu! Ücretsiz olacak...

Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji şirketlerinden biri olan Google, koronavirüs salgını çerçevesinde önemli adımlar atacağını duyurdu.

Gündem 30.03.2020, 11:49
Google'dan flaş koronavirüs duyurusu! Ücretsiz olacak...

Amerika’dan Asya’ya, Afrika’dan Avusturalya’ya kadar pek çok bölgede koronavirüs salgını için acil durum ilan edildi.

Bu bağlamda dünyanın önde gelen şirketleri de koronavirüs salgını ile mücadele için elini taşın altına koymaya başladı. Daha önce salgınla mücadele kapsamında bazı otomobil fabrikalarının, solunum cihazı üretmeye başladıkları belirtilmişti. Çin’de ise birkaç teknoloji şirketi medikal ekipman üretmek için kolları sıvamıştı.

Geçtiğimiz hafta sonu teknoloji sektöründeki önemli isimlerden biri olan Google de koronavirüs salgını çerçevesinde önemli adımlar atacağını duyurdu. Google tarafında açıklanan paket ile küçük ve orta ölçekli şirketler ile bazı hükümetlere 800 milyon doları aşkın yardım yapılması ön görülüyor.

Ücretsiz olacak

Google Dünya Sağlık Örgütü gibi bazı kuruluşlara reklam bazlı yardımlarda bulunacak. Yani bu tarz kuruluşlara belli bütçelerde yardım ödenekleri sunulacak. Böylece koronavirüs salgını ile ilgili reklamlar, internet üzerinde ücretsiz olarak gösterilmiş olacak.

Google, bazı şirketlere ise ihtiyaca göre farklı servislerini ücretsiz olarak sunmayı planlıyor. Kısacası 800 milyon doları aşkın yardım paketinin içerisinde nakit ödenek 200 milyon dolarla sınırlı kalacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?