banner29

Gözler İmamoğlu'nda! Belediye başkanlarına yetki verildi..

TBMM'de yapılan düzenlemeyle koronavirüs salgını nedeniyle belediyelere su faturalarını 3 ay erteleme yetkisi verildi. Kararın ardından herkes koronavirüsten en çok etkilenen şehrimiz olan İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun su faturalarını erteleyip, ertelemeyeceğini merak etmeye başladı.

Gündem 16.04.2020, 12:32
Gözler İmamoğlu'nda! Belediye başkanlarına yetki verildi..

Koronavirüsün yurt genelinde tüm illere yayılmasının ardından insanlar evlerinde kalmaya başladı.

Dışarı çıkamayan vatandaşlarda, faturaların ertelenmesi yönünde bir beklenti oluştu. Konuyla ilgili Meclis'te çalışma yapıldı.
Koronavirüs Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Gözler İmamoğlu'na çevrildi

Buna göre; konutlara ve faaliyetleri durdurulan iş yerlerine ilişkin su faturası borçları, belediyeler tarafından 3 ay süreyle ertelenebilecek. Kararın çıkmasının ardından gözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çevrildi. Koronavirüsün Türkiye'de en çok vakasının görüldüğü ve en çok etkilenen şehri olan İstanbul'da CHP'li İmamoğlu'nun faturaları erteleyip ertelemeyeceği merak ediliyor.

Su faturalarına not düşülmüştü

Öte yandan İstanbullulara geçtiğimiz ay gönderilen su faturalarına düşülen not tepki çekmişti. İmamoğlu yönetimindeki İSKİ, koronavirüs sonrası gönderilen ilk su faturasına, "Sayın abonemiz koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Nisan itibariyle faturanız su sayacınızın okuma işlemi yapılmadan, son üç ay tüketiminizin ortalaması alınarak tahakkuk ettirilmiştir. Su tüketiminize bağlı tahakkuk farkları okuma yapılan ilk dönemde mahsuplaştırılacaktır." ibaresini düşmüş, şu anki faturalarda almadığı bedeli okuma yapılan ilk faturada alacağını belirtmişti.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İmamoğlu Üzme Kendini Devletin Kararına Uy Fitre Sadakanı TARKANDAN GÜLBENDEN MURADDAN VE KENDİNİ SEVEN DİGER ŞARKIÇILARDAN PARA AL ONLARIN PARASI ÇOK LÜKS VİLALARIN SATIŞA ÇIKARSI. HER ŞEY GÜZEL OLAÇAĞ PARANIN ÖNEMİ YOK ESİL İNSAN OLMAĞ LAZIM ŞARKIÇILAR KENDİNİZDEN YOKSA ÜZ ÇEVİRDİ SÖZ KONUSU PARADISA Her Şey Olar İmamoğlu İstanbulun Parası Çok Salğından Sonra Hazinanı Doldurarsan Kendini Yazığ Etme İnsanlardan Para Alma Çebhe İnsanları ERDOĞANLA Düşmen Olaçağ Ekmek Tekneleri Batdı
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?