banner5

banner29

Griezmann'dan Huawei'ye 'Uygur' tepkisi!

Griezmann, Huawei ile olan anlaşmasını neden feshetti? sorusu sosyal medyada gündem oldu. Fransız futbolcu Antoine Griezmann sözleşmenin feshine gerekçe olarak Çin şirketi Huawei'nin Uygur Türklerine yönelik yüz tanıma sistemi geliştirilmesine yardımcı olduğu iddiasını gösterdi

Gündem 12.12.2020, 17:46 13.12.2020, 00:11
Griezmann'dan Huawei'ye 'Uygur' tepkisi!

İspanyol kulübü Barcelona'da forma giyen Fransız futbolcu Antoine Griezmann, sponsorları arasındaki Huawei firmasının, Çin'in Uygur Türklerine yönelik yüz tanıma sistemi geliştirilmesine yardımcı olduğu iddiası üzerine şirketle bağını kopardığını açıkladı.

Griezmann, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, " Huawei şirketinin, yüz tanıma yazılımı kullanarak 'Uygur alarmı' denilen sistemin geliştirilmesine katkıda bulunduğuna dair çıkan kuvvetli şüphelerin ardından firmayla ortaklığımı derhal sonlandırdım. Huawei'yi, yalnızca bu suçlamaları reddetmeye değil, bu kitlesel baskıyı kınamak için mümkün olan en kısa sürede somut adımlar atmaya ve insan haklarına saygı duyulmasına katkı sunması için etkisini kullanmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?