banner29

Gül ve Davutoğlu'ndan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklama!

Eski Cumhurbaşkan Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye tarafından düzenlenen Fırat'ın doğusuna gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sessizliklerini bozdu.

Gündem 10.10.2019, 00:37 10.10.2019, 09:27
Gül ve Davutoğlu'ndan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklama!

"MEHMETÇİĞİN SALİMEN YURDA DÖNMESİNİ ALLAH'TAN DİLERİM"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Abdullah Gül, "Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan dilerim. Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği esas alınarak, büyük güçlerin küresel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE HER TÜRLÜ ADIMI ATMA HAKKINA SAHİPTİR"

Ahmet Davutoğlu ise konuyla ilgili, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin #BarışPınarıHarekatı'nın bölgeye istikrar, güvenlik ve huzur getirmesini diliyorum. Türkiye PKK/YPG ve DEAŞ'ın terör tehditlerine karşı kendini korumak için her türlü adımı uluslararası meşruiyet içinde atma hakkına sahiptir. Umuyorum ki bu operasyon Suriye'deki kardeşlerimize de barış ve güven getirecektir. Allah harekata katılan tüm askerlerimizin yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Ali YILDIZ 2 yıl önce
Garga garga gaaag dedi çık şu dala bak dedi çıktım baktım o dala bi de ne gördüm iki tane yolunu şaşırmış garga ötüyor. Bunlar zihinaltlarında Erdoğan düşmanı, menfaatçi çıkarcı fetöcüler ama baktılar buradan prim çıkmayacak CHP gibi kıvırdılar askerimizin ordumuzun yanındayız diye, isterseniz bizim yanımızda olmayın zaten bu millet sizi reise yaptığınız ihanetten dolayı affetmeyecektir.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?