banner30

banner29

Gültekin'den skandal ifadeler! Ezan ve cami kutsal değil...

Israrla ezanın kutsal olmadığını dile getiren Levent Gültekin, camilerin de kutsal olmadığını sadece insanların yaptığı bir bina olduğunu söyledi. Aynı zamanda 8 Mart'ta kadınların ortaya koyduğu eylem daha kutsal olduğunu belirtti.

Gündem 20.03.2019, 17:40 20.03.2019, 18:28

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş yapan feministler, ezanı ıslıklayarak büyük bir tepkiye neden olmuştu.

TAKSİM'DE YAPILANIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE KALKTI

Konuyla ilgili Şirin Payzın'ın sorularını yanıtlayan Levent Gültekin, ezan ile ilgili tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

Gültekin, ezanın kutsal olmadığını ileri sürerek, Taksim'de ezana karşı yapılan saygısızlığın üstünü örtmeye kalktı.

İşte Levent Gültekin'in dikkat çeken biyografisi:

Levent Gültekin Kürt kökenli, Türk yazar ve gazetecidir. 1972’de Göle Ardahan’da doğan  Levent Gültekin, 1972 yılında Ardahan’ın Göle ilçesinde doğdu. Üniversite yıllarına kadar eğitimine bu ilçede devam etti. Anadolu Üniversitesi’nin Kamu Yönetimi Bölümü’nden lisans, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yeni Şafak gazetesinde çalışmaya başlamasıyla gazetecilik mesleğine de girmiş oldu. Yaklaşık beş yıl farklı görevler aldı ve bir süre Yeni Şafak’ın haber müdürü oldu. 2000 yılında Yeni Şafak’tan ayrılan Gültekin, Gerçek Hayat dergisini çıkartmaya başladı ve derginin genel yayın yönetmenliği görevini de üstlendi. İnternet haber sitelerinde Cenk Açık takma adıyla yazılar yazdı. 2007 senesinde Star Medya Grubu’nda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, 2009’da TMSF idaresi altındaki Cine5’te yönetici olarak çalıştı. Günümüzde Diken İnternet gazetesinde köşe yazıları yazmakta ve Medyascope yorum ve haber platformunda Ruşen Çakır ile gündemi değerlendirmektedir. Gündeme ilişkin yazılarının yanında bir de kitap yazmıştır. Kitabı Şatafatlı Mağlubiyet (İslamcıların İktidarla İmtihanı) çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?