banner30

banner29

Gündem / 28 Mayıs 2020

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 - YASAMA YÜRÜTME SİYASET - 1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin dijital platformda düzenlenen tanıtım toplantısına katılacak.

Gündem 28.05.2020, 10:09
Gündem / 28 Mayıs 2020

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin dijital platformda düzenlenen tanıtım toplantısına katılacak.

(11.00)


EKONOMİ

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, nisan ayına ilişkin uluslararası rezervler ve döviz likiditesini açıklayacak.

(Ankara/10.00 )

2- Türkiye İstatistik Kurumu, mayıs ayı ekonomik güven endeksi ile 2020 yılı bitkisel üretim 1. tahminini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- Libya hükümeti ile darbeci Halife Hafter milisleri arasında yaşanan çatışmalar takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)


GÜNCEL

1- Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde yayılmasına ilişkin gelişmeler ve Türkiye'de alınan tedbirler izleniyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, federasyonun Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanacak.

(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)


ÖZEL HABER

1- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 1 milyar avroluk çevre ve altyapı projesi

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

- "Yatırım tutarı 1 milyar avroyu aşan 48 çevre projemiz ile 12 milyon vatandaşımızın içme suyu temini, atık su arıtma ve katı atık bertarafı gibi çevre ve altyapı hizmetleri eksiksiz sağlanmış olacak"

- "Çevreyi ve tabiatı bir emanet olarak görüyoruz. Yatırımlarımızın ve projelerimizin tamamını çevreyi önceleyen bir yaklaşımla ele alıyor, buna göre hareket ediyoruz"

(Zehra Aydın Turapoğlu/Ankara)

2- BBVA'dan Türkiye ekonomisi ve bankalarına övgü

- BBVA Grup Üst Yöneticisi Onur Genç:

- "Türkiye kamu maliyesi olarak güçlü. Bizim tabii dikkat etmemiz gereken ödemeler dengesi dediğimiz konu. Hükümetimiz çok doğru bir şekilde yeniden dengelenme süreciyle yılların birikmiş cari açığını düzeltmeye çalışıyor''

- "Türkiye'nin bankaları bir kere sermaye, likidite ve güç olarak çok iyi bir noktada, uzun zamandır da böyle. Bankacılık sektörüne güç, sıhhat ve gelecek olarak hepimizin güven vermesi lazım"

- "Bu salgın bir küresel bankacılık krizine dönüşmez. En büyük etkiyi karlılık ve kredi maliyetlerinde yükseliş olarak göreceğiz"

- "Data, krizde daha önemli hale gelmiş olabilir ama krizden bağımsız önümüzdeki dönemde bankaların ve aslında her sektörün çok fazla yoğunlaşması gereken konulardan biri olacak"

(Murat Birinci/İstanbul)

3- Veri sızıntısına yerli "Bariyer"

- Siber güvenlik ürünü HAVELSAN Bariyer hem uluslararası hem de ulusal güvenlik ve uygunluk sertifikasyon süreçlerini tamamlayan Türkiye'deki ilk veri sızıntısı önleme ürünü oldu

- HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay:

- "Başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, kritik kurumlarımızın veri güvenliğinin sağlanması için en ideal ürünü ortaya çıkardık. Süreç içinde ürün geliştirme çalışmalarımız devam edecek"

- "HAVELSAN Bariyer, nisan ayında Yüksek Seçim Kuruluna kuruldu"

(Göksel Yıldırım/Ankara)


***

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?