banner30

banner29

Gurbetçiler Türkiye’yi takdir ediyor

Koronavirüsün ardından Avrupa’da ortaya çıkan fırsatçılarla mücadele edilmediği öğrenilirken, Türkiye’de Ticaret Bakanlığı’nın verdiği mücadele gurbetçi vatandaşlar tarafından büyük takdir görüyor.

Gündem 16.03.2020, 10:18
Gurbetçiler Türkiye’yi takdir ediyor

Avrupa ülkelerinde gitgide yayılan yeni tip coronavirus, birçok ülkeyi çaresiz bırakırken, Batı’nın sağlık alanındaki yetersizliğini de ortaya çıkardı. Koronavirüsün ardından Avrupa’da ortaya çıkan fırsatçılarla mücadele edilmediği öğrenilirken, Türkiye’de temizlik ürünlerinin fiyatlarını arttıran fırsatçıların önüne geçmek amacıyla Ticaret Bakanlığı’nın verdiği mücadele yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar tarafından bile takdir alıyor.

Akit’e konuşan gurbetçilerden Mehmet Demir, şunları dile getirdi:

Fırsatçı her yerde

“Türkiye bu krizi çok iyi yönetti. Avrupa ise çaresiz kaldı ve halkını  neredeyse yüzüstü bıraktı. Fırsatçılar sadece memleketimizde yok. Uzun yıllardır Fransa’da yaşıyorum. 1 Euro’luk maskeler ve malzemeler 5 katına çıkmış durumda.

Türkiye’de takip ettiğimiz kadarıyla hükümet ve bakanlıklar gerekli çalışmaları ve kontrolleri yapıyorlar. Bir sürü cezai işlem uyguluyorlar. Fransa bu konuda çok yavaş. Anladık ki kriz durumlarında Avrupa’nın eli kolu bağlanıyor. Bu konuda Türkiye daha iyi organize oluyor.”

Bakanlık el attı

Çin’de ortaya çıkan koronavirüsü duyar duymaz bütün tedbirleri alan ve Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından vatandaşları doğru bilgilendirerek şeffaf bir yol izleyen Sağlık Bakanlığı bütün vatandaşlardan takdir toplarken, Ticaret Bakanlığı koronavirüsten dolayı maske ve dezenfektan gibi hijyen ürünlerine aşırı zam yapan firmaların peşinde.

(AKİT)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?