Habervakti gündeme getirdi! MEB yanlıştan döndü...

Lezbiyenliği normalleştiren ve öven kitabıyla dikkat çeken yazar ve sunucu Ece Vahapoğlu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı izniyle ilkokul yaşındaki çocuklara 'yoga' dersi verecek olmasını gündeme getirmiş ve bu hatadan dönülmesi yönünde uyarılarda bulunmuştuk! Haberimiz ses getirdi ve MEB, söz konusu proje kapsamında kurumların işlem yapmaması gerektiği yönünde açıklama yaptı! İşte detaylar...

Habervakti gündeme getirdi! MEB yanlıştan döndü...

Habervakti

Haber merkezimizin gündeme getirdiği ''MEB, çocukları lezbiyenliği öven yazara emanet edecek!'' başlıklı haber, karşılık buldu ve Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili gerekli adımı attı.

ENDİŞE VE TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU

Lezbiyenliği ve eşcinselliği ön plana çıkardığı romanıyla tanınan yazar ve sunucu Ece Vahapoğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'nın izniyle okullarda çocuklara yönelik 'Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası' projesini hayata geçirecek olması endişelere ve tepkilere neden olduğunu belirtmiştik. Vahapoğlu'nun 'Öteki' adlı romanında iki farklı dünyadan evli kadının nasıl lezbiyen olduklarını farkettiğini anlatan ve buna güzellemelerde bulunuyor. Romanda türbanlı, son dönemde politik sebeplerle yükselişe geçen dindar bir iş adamının kızı ve borsacı kocasıyla bir aşk evliliği yapmış, spor salonlarından çıkmayan, emekli bir subayın kızı Esin adlı bir karakter var. Yurtdışında eğitim almış bu iki kadının hayatı bir şekilde keşişiyor ve lezbiyen ilişkiye giden noktaya varılıyor.

MEB YANLIŞTAN DÖNDÜ

Söz konusu haberimizin ardından harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığ bir bildiri yayınladı. Bildiride daha önce duyurusu yapılan 'Çocuk Yogası' etkinliği adı altında okullarda ve kurumlarda herhangi bir faaliyet yürütülmemesi yönünde açıklamalarda bulunuldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın vatandaşın uyarılarına kayıtsız kalmaması kamuoyu tarafından takdir topladı.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5