banner5

banner29

Habervakti yazarı yazmıştı! İsrailli yazardan Hakan Fidan'a 'ölüm' tehdidi...

Habervakti yazarı Mustafa Özer geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazısında Kasım Süleymani'yi öldüren gücün, Hakan Fidan'ı hedefe aldığını belirtmişti. Bu açıklamarın ardından İsrail’de yayın yapan Makor Rishon gazetesi, MİT Başkanı Hakan Fidan hakkında alçak satırlara yer verdi.

Gündem 28.01.2020, 13:37 28.01.2020, 18:02
Habervakti yazarı yazmıştı! İsrailli yazardan Hakan Fidan'a 'ölüm' tehdidi...

İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Makor Rishon gazetesi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösteren bir makale yayınladı. Aşırı sağ eğilimli gazetede Pazit Rabin imzasıyla çıkan "Sultan ve Süleymani" başlıklı yazıda, Fidan hakkında asılsız iddialarda bulunuldu.

Bu ay başında Irak’ta düzenlenen ABD saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Fidan’ın "birbirine çok benzediği ve her ikisinin de Irak ile Suriye’de ülkeleri adına vekalet savaşları yürüttüğü" öne sürüldü.

Yazıda, "Şimdi Kasım Süleymani, yerin üç arşın altında yattığına göre, onun ikizi olan Türk İstihbarat Servisi (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın komplolarına odaklanma zamanı geldi." şeklinde skandal ifadelere yer verildi.

HABERVAKTİ YAZARI 'HAKAN FİDAN'IN HEDEF OLDUĞUNU İŞARET ETMİŞTİ

Yaşanan bu gelişmenin ardından Habervakti yazarı Mustafa Özer'in geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazısı akıllara geldi. Özer'in ''Kasım Süleymani ve Biz'' başlıklı yazısında yer alan ''Açıkça söylebilirim ki bu ülkede birine ''İrancı' diyerek kara propagandasını yapmak, FETÖ’nün Hakan Fidan için ''İrancı'' diye yaptığı propagandayla aynı merkeze hizmet anlamına gelir! ABD, Kasım Süleymani'yi devre dışı bırakmış ve tasfiye sonucunda ortaya çıkan hasarda bizim payımıza düşen şeyler olduğunu da verdiğim örneklerden yola çıkarak görmüş olabilir miyiz buna zaman ve okuyucu karar verecek!'' ifadeleri Hakan Fidan'ın hedefte olduğunu işaret etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?