banner29

Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak?

2019 Hac kuraları için geri sayım

Gündem 28.12.2018, 09:19 28.12.2018, 09:28
Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Hac kuraları için büyük gün. 8 - 14 Aralık tarihleri arasında ön kayıtlarını tamamlayan 2 milyonu aşkın hacı adayı hac kura sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Hac kurası bugün basına ve kamuoyuna açık yapılacak. Peki kura sonuçları saat kaçta ilan edilecek?

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan hacı adayları ve yakınlarının heyecanla beklediği hac kuraları bugün çekilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda yapılacak kura çekimine, 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı katılacak.

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdıkları iller bazında “Oda Tercihli” veya “Otel Tercihli” hac konaklama türlerinde sıralamaya konulmaları şeklinde çekilecek. Kura sonuçlarında asil ve yedek tasnifi yapılmayacağı gibi Diyanet ve acente ayırımına da gidilmeyecek.

HAC KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Hac kuraları, 28 Aralık 2018 Cuma günü saat 15:00’da Başkanlığımız konferans salonunda çekilecek ve aynı gün saat 23:00'da https://www.hac.gov.tr/ adresinden  ilan edilecektir. Ayrıca kuraya giren hacı adaylarımızın telefonuna sms gönderilecektir.

Kura sonucunda 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak.

KESİN KAYITLAR NE ZAMAN?

Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde edenler, 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler.

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE ÖNCELİK

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?