banner29

Halk TV eski yöneticisi Hakan Aygün ayetlerle dalga geçti!

Kur'an-ı Kerim'deki ayetlerle dalga geçen Halk TV Eski Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Hakan Aygün hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Gündem 01.04.2020, 14:32
Halk TV eski yöneticisi Hakan Aygün ayetlerle dalga geçti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkın birbiriyle yardımlaşması için başlattığı kampanyayla dalga geçmek isteyen gazeteci Hakan Aygün skandala imza attı. Aygün, dini değerlerler dalga geçtiğini sosyal medya paylaşımıyla tepki çekti. Aygün hakkında suç duyursunda bulunuldu.

KUR'AN VE AYETLERLE DALGA GEÇTİ

Aygün paylaşımında 'IBAN suresi ayet 1 Ey IBAN edenler... Biz size ayrı bankalardan IBAN numaraları verdik ki IBAN edesiniz diye, hiç şüphesiz ki ahiret gününde IBAN edenle IBAN etmeyenler ayrılacaktır !' diye yazdı.

"TOPLUMUN MUAYYEN BİR KESİMİNİ AŞAĞILADI"

Avukat Mustafa Doğan İnal, Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu. Hakan Aygün'ün, 31 Mart 2020 tarihinde twitter adlı sosyal medya ortamında kişisel hesabı olan "@hakan_aygun" kullanıcı adıyla ağır hakaret ve iftira içeren cümleler kurduğu belirtildi

"ÇİRKİN VE HADSİZ SALDIRI"

Suç duyurusunda; Hakan Aygün'ün, twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda halkın bir kesimini aşağılama saiki gütmekle beraber vatandaşlarının tamamına yakınının İslam dinine mensup olduğu ve Müslüman olarak yaşadığı bir ülkede; Müslümanların kutsal kitabı olan Kur'an-ı Kerim'deki ayetlerle dalga geçtiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Bir takım kelime oyunlarıyla, harflerin ve kelimelerin yerlerini değiştirerek Müslüman kesimin birinci önceliklerinden olan kitabı ve ayetlerini aşağılaması kabul edilemez, çirkin ve hadsiz bir saldırıdır. Nitekim kitabımız Kur'an-ı Kerim böylelerinin akıbetlerini açıkça ortaya koymaktadır."

"İNANÇLARIN TEMEL KAYNAĞI OLAN VAHYİ AŞAĞILAMAK İÇİN SÖYLEDİĞİ AÇIKTIR"

"Şüpheli Hakan Aygün şikayete konu paylaşımında toplumun kutsal değerleri ile dalga geçen, tahkir edici hezeyanlarda bulunmuştur. Bu sözlerin tamamen manipülasyon amacıyla halkın bir kesimini, onların inançlarını, inançlarının temel kaynağı olan vahyi aşağılamak için söylendiği açıktır. Şüpheli işbu ifadelerle halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, kamu güvenliğini doğrudan tehlikeye atmıştır."

"SUÇ KASTEN VE HALKI KIŞKIRTMAK AMACIYLA İŞLENDİ"

"Bu suçun mağduru tüm toplumdur ve kendilerine karşı bazı özellikleri nedeniyle kin ve düşmanlık edilen herkes şüpheliden söz konusu eylemi nedeniyle şikayetçi olabilir. Türk Ceza Kanunu'nun 'Kamu barışına karşı suçlar' başlığı altında yer alan ve aşağıda belirtmiş olduğumuz 216. maddesinde hükmü bulunan suç, kasten ve halkı kışkırtmak amacıyla işlenmiş olup şüphelinin cezalandırılması için yeterlidir."

"KİMSENİN BAŞKASININ KUTSAL SAYDIĞI KAVRAMLARA İLİŞKİN SAYGI DUYGUSUNU İNCİTMEYE HAKKI OLMAZ"

"TCK'nın 216. maddesinde korunan hukuki yarar İlah, din, Peygamber, kutsal kitaplar, mezhepler değil kişilerin bu kavramlara yönelik dini hisleridir. Kuşkusuz kişi, bu kavramlarla ilgili düşüncelerini açıklayabilir, eleştirebilir. Ancak bunu yaparken göz önünde tutulması gereken husus, başka kişi veya kişilerin duygularının incitilmemesi, kişilere hakarete varan cümlelerden kaçınılmasıdır. Zira kimsenin başkasının kutsal saydığı kavramlara ilişkin saygı duygusunu incitmeye hakkı olmaz."

Yorumlar (4)
Günel 1 yıl önce
Allah Sizi Gibi İblise Bakdığa KİYAMET GÜNÜN Yaklaşdırar KURANİ KERİME SALDIRI YAPDINIZ İNSANLARA SALDIRI YAPDINIZ DİNDEN İMANDAN ÇIKAN İBLİS ALLAHIN ALTINDA Yaşayırsan ALLAH PEYĞENBERER EFENDİMİZE YOLADIĞI KURANİ KERİME DİL Uzatırsan İçimizde Olan İBLİSLER KURANA DİL UZADANDA TRANPDA VİRÜS YAPAÇAĞDA AVROPA İSLAM DİNİNE KAYIDAÇAĞ TÜRKÜYEDE DÜŞMENÇİLİK YAPANLAR İSLAMA DİNE KAYITMAZ HEBS EDİLSİN İBLİS TÜRK HALKINDADA HUKUK İYİ DEYİL İBLİSLERİ BİR İKİ SAATLIĞ HEBS EDİLER SONRA AZAD EDİLER
Günel 1 yıl önce
Gül Gül Son Gülüşün Olsun Virüs Günahsız İnsanları ŞEHİD EDİR Sizi Gibi İblisi Neden Öldümür En Azı Bir İblis Azalar KURANİ KERİM SİZİ GİBİ İBLİSİN BELASIN VERSİN HAYATDA Bundan Ağır Saldırı Olamaz İSRAYIL KATİLERİ KURANİ KERİMİ YANDIRIR TÜRKÜYE HALKIN İBLİSİ KURANA SALDIRIR ÇEBHENİN PYONU ERDOĞAN BOYDA BAŞA DAŞ DÜŞSÜN ALTINDAN ÇIKMA ÖL BİT ERDOĞAN KURAN OKUYUR SALDIRILAR HANIMI BAŞ ÖRTÜYNDE BAŞI BAĞLI HANIMLARA SALDIRILAR İBLİSLER VATAN MİLET KURANİ KERİM DÜŞMENLERİ MÜSELMANLIĞ KAYIP OLDU
tugo 1 yıl önce
...şerefsiz, ibanı kezbanı yarin mahşerde sana gösterecekler...
ALPARSLAN. GÜNEŞ 1 yıl önce
H A V İ Y E. KUÇURU. SİZVE SİZLERİ ÖZLEDİ.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?