banner29

Harita skandalından sonra yeni paylaşım!

ABD ile Türkiye arasındaki gerilim Washington'un tehditkar tavırlarıyla artıyor. Harita skandalıyla gündeme gelen ABD yönetimi bu sefer de Deniz Kuvvetleri'nin resmi hesabıyla mesaj veriyor.

Gündem 08.02.2019, 21:45
Harita skandalından sonra yeni paylaşım!

ABD yönetiminin Türkiye konusundaki attığı tehditkar adımlar devam ediyor. Özellikle iki ülke arasındaki ilişkilerin gerilmesine yol açan Harita skandalının ardından bu sefer de ABD Deniz Kuvvetleri sosyal medya hesabından alt mesajı kuvvetli bir paylaşımda bulundu.

Daha önce Twitter'dan Boğaz Köprüsüne bakan gemi namlulu paylaşımı yapan ABD Deniz Kuvvetleri, aynı fotoğrafı bu sefer de profiline sabitledi.

ARKA PLAN YAPILDI

US Navy hesabının arka planında kullanılan fotoğrafta İstanbul Boğazından geçen ABD donanmasına ait bir geminin fotoğrafına yer verildi. ABD Donanması'na ait resmi Twitter hesabı, donanmaya ait USS Donald Cook isimli savaş gemisinin İstanbul'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün altından geçerken çekilen fotoğrafı kapak resmi yaptı.

Donanmanın bu fotoğrafı kapak resmi olarak seçmesi ise dikkat çekti. Donanma'nın kapak resmi olarak kullandığı fotoğrafın 19 Ocak'ta çekildiği biliniyor. Aynı gün fotoğraflar ile paylaşım yapan donanma, "USS Donald Cook, deniz güvenliği operasyonlarında bölgesel müttefiklere yardım etmek için Türk Boğazlarını geçti ve Karadeniz'e girdi" notunu düşmüştü.

Fotoğrafların güzelliğinden çok verdiği mesaj için böyle bir şey yapıldığı sosyal medyada tartışma konusu oldu.

HARİTA SKANDALI

ABD'nin uyguladığı bu sistem aslında bir ilk değil. Hafta içinde Venezuela darbesine destek veren ve vermeyen ülkelerin paylaşıldığı bir haritada Türkiye'nin ortadan ikiye bölünmüş bir şekilde sınırlara ayrıldığı görsel paylaşılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?