Hasan Cemal'e 'terör örgütü propagandası' şoku!

Hasan Cemal'in 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan 1 yıl 10 aydan 9 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Hasan Cemal'e 'terör örgütü propagandası' şoku!

2015 yılında yazdığı bir köşe yazısı nedeniyle hakkında dava açılan ve bu kapsamda tutuksuz yargılanan Hasan Cemalİstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci celseye avukatı Fikret İlkiz ile birlikte katıldı.

Duruşmada savcı Hasan Adalı, esas hakkındaki mütalaasını bildirdi.

PKK'nın silahlı bir terör örgütü olduğu ifade edildi ve Hasan Cemal'in 4 Aralık 2015 tarihinde T24'te "Silvan'dan: Bizi acılara ve ölümlere o kadar alıştırdılar ki…" başlıklı köşe yazısı yayımladığı anlatıldı.

Cemal'in bu yazısında, PKK'nın şehir yapılanmasının cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yaptığı ileri sürüldü.

Mütalaada, Cemal'in daha önce 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde de 'örgüt propagandası' suçundan ceza aldığı, ancak o cezanın kesinleşmesi nedeniyle bu davaların birleştirilmesinin hukuken mümkün olmadığı da ifade edilerek 1 yıl 10 aydan 9 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Hasan Cemal'in avukatı Fikret İlkiz, mütalaaya karşı savunma yapmak için süre istedi. Mahkeme heyeti, son savunmasını yapmak üzere Hasan Cemal'e süre vererek duruşmayı erteledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan
ihsan - 6 ay Önce

pkk ile kol kola olduğu aşikar değilmi 5 se3ne verinde edirnede aydemirin yanına gitsin

SIRADAKİ HABER

banner5