banner29

Hasta olan kişinin sağlık durumu ile ilgili resmi açıklama yapıldı!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan hastayla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Gündem 12.03.2020, 21:23
Hasta olan kişinin sağlık durumu ile ilgili resmi açıklama yapıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki koronavirüs toplantısı 5 saat sürdü. Zirve sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüsün görüldüğü ilk hastayla ilgili "Hasta olan kişinin sağlık durumu iyi, onunla birlikte karantinaya alınanların da durumları iyi. Bu karantina ve tedavi sürecinin devam etmesini bekliyoruz" dedi.

Tüm dünyada dalga dalga yayılan ve 4 binden fazla kişinin ölümüne yol açan Kovid-19 (yeni corona virüsü) Türkiye'ye de sıçradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki koronavirüs toplantısının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'de görülen ilk koronavirüs vakasıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

"Hastanın durumu iyi"

Kalın, hasta olan kişiyle ilgili soruya "Şu ana kadar tespit edilen tek bir vaka oldu. Hasta olan kişinin sağlık durumu iyi, onunla birlikte karantinaya alınanların da durumları iyi. Bu karantina ve tedavi sürecinin devam etmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki ilk vakayı Sağlık Bakanı açıklamıştı

Türkiye'deki ilk koronavirüs vakasıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüs şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı" dedi. Hastanın virüsü Avrupa'dan kaptığı, erkek olduğu, aile bireyleri ve yakın çevresinin gözetim altında olduğu açıklanırken, vakanın hangi şehirde görüldüğü açıklanmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?