banner29

Havacı paşanın şok ses kaydı

Dailymotion adlı video sitesinde "HAVACI PASADAN SOK ACIKLAMALAR!" adlı bir video yayınlandı. Videonun montaj olduğu iddia edilirken, söz konusu videoda şok ifadeler yer aldı...

Gündem 01.07.2008, 14:41 04.08.2019, 00:39
Havacı paşanın şok ses kaydı

Artık ses kayıtları sadece Youtube’a düşmüyor. Çeşitli video paylaşım sitelerine düşen ses kayıtları mail yoluyla hızla yayılıyor. Şimdi de www.dailymotion.com isimli sitede "HAVACI PASADAN SOK ACIKLAMALAR!" başlıklı ses kayıtları içeren bir video yayınlandı.

HAVA KUVVETLERİ'NİN BİR NUMARALI İSTİHBARATÇISI DİNLENDİ

Son ses kaydı Hava Kuvvetleri’ne ait iki subaya ait. Tümgeneral Erol Özgil, Alb Gürsel Tokmakoğlu ve sekretere ait olduğu iddia edilen ses kaydında çok çarpıcı cümleler var. Ses Kayıtlarının Tümgeneral Erol Özgil'in Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanı olduğu dönemde çekildiği belirtiliyor.

Ses kayıtlarında Hava Kuvvetleri’nin Genelkurmay ve Kara Kuvvetleri’ne aşırı derecede tepkili olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca medya da konuşuluyor ve Ertuğrul Özkök’ün kökeni üzerine değerlendirmelerde bulunuluyor.

“ERTUĞRUL ÖZKÖK YAHUDİ”

Konuşma Ertuğrul Özkök’ün kökeniyle ilgili tartışmayla başlıyor. Andıç’ta Ertuğrul Özkök’ün “TSK yanlısı” olarak gösterilmesi üzerine yapıldığı anlaşılan yorumda, Alb. Tokmakoğlu, “O Ermeni tohumu yanlı mı gösterilmiş” gibi sert bir ifade kullanıyor. Bunun üzerine Tümgeneral Özgil’e ait olduğu iddia edilen ses “O Ermeni değil göçmen” diyor. Alb Tokmakoğlu’na ait olduğu iddia edilen ses ise “Yahudi” olduğunu belirtiyor.

Daha sonra üçlünün sohbeti Oktay Ekşi ve Nazlı Ilıcak etrafında dönüyor. İki yazara da çok ağır ifadeler kullanılıyor. Sohbetin medya bölümünde Lale Sarıibrahimoğlu’nun neden Genelkurmay’a alınmadığı da anlatılıyor.

YILMAZ ERDOĞAN ERMENİ

Sohbet medya dünyasından kayarken, Türk insanına geliyor. Tümgeneral Özgil’e ait olduğu belirtilen ses “Kesinlikle Aziz Nesin’in söylediğine katılıyorum. Türk insanının kanı bozuk” diyor. Sonra konuya sekreteri de dahil oluyor ve Kürtler üzerine konuşulmaya başlanıyor.

Bu sırada Yılmaz Erdoğan’ın Ermeni olduğu, Yunanistan’dan göçme olduğu dile getiriliyor…

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE KOYUN MİLLET

Konuşma sırasında konu Cumhurbaşkanlığı seçimlerine geliyor. Tümgeneral, “Bence olması lazım cumhurbaşkanı” diyerek Erdoğan’ı kastediyor. Bunun üzerine sekreteri, 19 Mayıs törenlerine vurgu yaparak “Ya Türbanla gelir oraya oturursa” diyor. Bunun üzerine Tümgeneral “Hiçbir şey olmaz. Bu millet koyunun gen yapısına en yakın millet Türk milleti çıkmış” diyor. Sekreterin gülmesi üzerine Tümgeneral tekrar sözü alarak konuya açıklık getiriyor! “Genlerimiz birer koyun gibi hiçbir şey olmaz bu millet buna layık” diyor.

KALDIRACAKSIN GENELKURMAY NEYMİŞ

Sohbet ilerlerken Havacı Tümgeneral aniden eleştirilerini Genelkurmay ve Kara Kuvvetlerine yöneltiyor. Önce “Kaldıracaksın Genelkurmay’ı, Genelkurmay neymiş ya” diyen ses, daha sonra eleştiri dozunu artırıyor.

“Aferin Genelkurmay’ı çok takdir ediyorum ya valla” gibi alaycı bir ifadeden sonra Genelkurmay’ın Türkiye’de rayına giren işleri bozduğuna yönelik çok ağır ifadeler kullanılıyor.

Tümgeneral eleştirilerini sıraladıktan sonra Başbakan’ın Genelkurmay Başkanı’na soruşturma açması gerektiğini söylüyor.

“HALK KARA KUVVETLERİNİ TAŞLAR”

Tümgeneral’e ait olduğu iddia edilen ses daha sonra klasik Karacı-Havacı çekişmesini hatırlatan açıklamalara yöneliyor: “Ya ben Başbakan olsam o Kara Kuvvetleri’ni allem ederim kalem ederim harbe sokarım ya. Halkın gözünde küçültmek için. Halk bunları taşlar ya. Ulan … biz size bu kadar vergi verdik o kadar maaş verdik sizin yapacağınız bu muydu? Taşlarlar bunları”

MİADI DOLMUŞ 122 BİN TANK MERMİSİ ALINDI

Tümgeneral’e ait olduğu iddia edilen ses daha sonra Kara Kuvvetleri’nin yaptığı 122 bin adet tanksavar roketle ilgili eleştiriler yöneltiyor. Kara Kuvvetlerini miadı dolmuş 122 bin tanksavar mermi almakla suçladıktan sonra çok ilginç bir tespitte bulunuyor: “Dünyada 122 bin tank yok ya. Bütün ülkelerin tanklarını topladığın zaman 122 bin sayısına ulaşamıyorsun.”

GENELKURMAY BAŞKANINI ASACAKSIN

Konuşmanın sonunda ise en çarpıcı bölüm geliyor. Tümgenerale ait olduğu iddia edilen ses şöyle diyor: “Ben her zaman söylüyorum, Türkiye’de 4 kişiyi asacaksan bunlar; Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanıdır diyorum ya…”

 
 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?